درآمد 12.7 میلیارد دلاری در انتظار بازار ابزارهای هوشمندی تجاری در سال 2012

درآمد 12.7 میلیارد دلاری در انتظار بازار ابزارهاي هوشمندی تجاری در سال 2012

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش بینی کرده در سال 2012 درآمد فروش نرم‌ افزارهای هوشمندی تجاری در سطح جهانی با 8.7 درصد افزایش به رقم 12.7 میلیارد دلار خواهد رسید. به گفته تحلیل‌گران شرکت گارتنر با وجود رکود اقتصادی در سطح جهانی، بازار پلت‌فرم‌های هوشمندی تجاری یکی از رو به رشدترین بازارهای نرم افزار در سال 2012 خواهد بود. نتایج این تحقیق نشان داده است هم اکنون سازمان‌های مختلف به هوشمندی تجاری به چشم یک ابزار تجاری موثر و کارآمد می‌نگرند و تلاش می‌کنند از این ابزار فراتر از یک مکانیسم ساده گردآوری اطلاعات استفاده کنند.

به گفته بهاویش سود، یکی از مدیران شرکت پژوهشی گارتنر، بازار ابزارهای هوشمندی تجاری در سال آینده قدرت و قوام خود را حفظ خواهد کرد چرا که فروشندگان بزرگ همچنان به عرضه این ابزار ادامه خواهند داد و سازمان های کاربر نیز به امید اینکه شفافیت و شناخت ناشی از این ابزار به کاهش هزینه ها و افزایش بازدهی و چابکی آنها کمک خواهد کرد، به استفاده از این نرم افزارها ادامه خواهند داد.

سود می‌گوید: متقاضیان استفاده از نرم افزارهای هوشمندی تجاری در سال 2011 عمدتاً دو گروه بودند. یکی کاربران سازمانی که به دنبال استفاده آسان و انعطاف پذیر از این نرم افزارها بودند و دیگری سازمان‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات که به دنبال نرم افزارهای استاندارد و اعمال کنترل بر دیگر محصولات موجود بودند.

به گفته وی در حال حاضر اکثر سازمان ها کاربری آسان را بر استفاده از پلت‌فرم‌های قدیمی هوشمندی تجاری ترجیح می‌دهند.

براساس پژوهش  گارتنر سه عامل عمده از سوی بازار تقاضای استفاده از این نرم افزارها و درآمدهای حاصل از فروش آنها را افزایش خواهد داد: تقاضا برای مصرفی‏‌تر کردن ابزار هوشمندی تجاری، انجام بیشترین عملیات بر روی داده‌ها، و تبدیل شدن منابع داده‌ها و ابزار هوشمندی تجاری به موثرترین عامل بر تصمیم گیری سازمان ها.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد هند از جمله کشورهایی است که رشد زیادی را در این بازارها تجربه خواهد کرد. انتظار می‌رود درآمد این کشور از تولید نرم افزارهای هوشمندی تجاری با 15.6 درصد افزایش به نسبت سال جاری به مرز 81.5 میلیون دلار برسد.

cbronline