درآمد 12.2 میلیارد دلاری راهکارهای هوشمندی تجاری و نرم‌افزارهای تحلیل‌گر در سال 2011

همکاران سیستم- درآمدهای جهانی در بازار راهکارهای هوشمندی تجاری، نرم‌افزارهای تحلیل‌گر و نرم‌افزارهای مدیریت عملکرد در سال 2011 حدود 16 درصد رشد داشته است. موسسه پژوهشی گارتنر ضمن اعلام این خبر درآمد این راهکارها در سال گذشته میلادی را 12.2 میلیارد دلار اعلام کرد.

به گزارش وب سایت eweek بازار این راهکارها و نرم‌افزارها در سال 2011 از لحاظ سرعت رشد درآمدی در میان سایر نرم‌افزارها و راهکارهای کسب و کار رتبه دوم را از آن خود کرده است. درآمدهای جهانی حاصل از فروش این راهکارها و نرم‌افزارها در سال 2010 حدود 10.5 میلیارد دلار بوده است.

گزارش گارتنر حاکی از آن است که در سال 2011 شرکت SAP همچنان بزرگ‌ترین فروشنده راهکارهای هوشمندی تجاری، نرم‌افزارهای تحلیلگر و نرم‌افزارهای مدیریت عملکرد در سطح جهان بوده است. این شرکت 24 درصد از این بازار را در اختیار خود داشت. شرکت‌های اوراکل با 15.6 درصد، ساس انستیتو با 12.6 درصد، آی بی ام با 12.1 درصد و مایکروسافت نیز با 8.7 درصد در این بازار به ترتیب رتبه‌های بعدی را دارا هستند.

در این میان شرکت آی بی ام نیز بیشترین رشد درآمدی را داشته است. درآمد شرکت آی بی ام از فروش راهکارهای هوشمندی تجاری، نرم‌افزارهای تحلیلگر و نرم‌افزارهای مدیریت عملکرد در سال 2011 در مقایسه با سال قبل از آن 20.9 درصد رشد داشته است. بر اساس این گزارش، این بازار همچنان در اختیار این پنج شرکت مذکور باقی خواهد ماند ولی 100 فروشنده دیگر نیز در تلاشند در این بازار جایگاهی را از آن خود کنند.

موسسه پژوهشی گارتنر بازار راهکارهای هوشمندی تجاری، نرم‌افزارهای تحلیلگر و نرم‌افزارهای مدیریت عملکرد را سرشار از فرصت‌های بکر توصیف کرده است.

گزارش گارتنر نشان می‌دهد در سال 2011 بازار این راهکارها و نرم‌افزارهای کسب و کار همچنان تحت غلبه الگوی سنتی کار با رایانه‌های شخصی قرار داشتند اما انتظار می‌رود در ده سال آینده این راهکارها بیشتر با فناورهای پردازش ابری، همراه، شبکه‌های اجتماعی و داده‌های کلان سازگار شوند.