درآمد ۹۹ میلیارد دلاری در انتظار بازار نرم‌افزارهای همراه

درآمد ۹۹ میلیارد دلاری در انتظار بازار نرم‌افزارهای همراه

همکاران سیستم- یک شرکت پژوهشی پیش‌بینی کرده است درآمد حاصل از عرضه نرم‌افزارهای همراه که بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها نصب می‌شود تا سال ۲۰۱۹۹ به مرز ۹۹ میلیارد دلار می‌رسد.
به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت پژوهشی Juniper Researchپیش‌بینی کرده است درآمد حاصل از نرم‌افزارهای همراه (App) در چهار سال آینده به مرز ۹۹ میلیارد دلار خواهد رسید. برآوردهای این شرکت همچنین نشان می‌دهد بازار نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های همراه در چند سال آینده همچنان تحت تسلط اپلیکیشن‌های بازی خواهد بود، اما اپلیکیشن‌هایی مثل کتاب‌های الکترونیک، جهت‌یابی و غیره پررشدترین نرم‌افزارها خواهند بود.

بر اساس این برآوردها، در ۱۸ ماه گذشته سهم دو شرکت اپل و گوگل از بازار نرم‌افزارهای همراه، حداقل از نظر میزان دانلودها، دچار چالش جدی شده است. مهم‌ترین علت این چالش به افزایش استفاده از نرم‌افزارهای همراه در چین مربوط است. در سال ۲۰۱۴ حدود ۵۹ درصد از کل دانلود اپلیکیشن‌ها در چین انجام گرفته است. در حال حاضر کاربران چینی به ازای هر گوشی یا تبلت در سال ۹۰ اپلیکیشن دانلود می‌کنند. این در حالی است که این رقم در سراسر جهان ۲۸ اپلیکیشن است.

معمولاً افزایش علاقه کاربران به استفاده از نرم‌افزارهای همراه به نفع شرکت گوگل است، اما در چین دسترسی کاربران به اپ استور این شرکت (Google Play) توسط فایروال بزرگ این کشور محدود شده است و از این جهت افزایش علاقه به نصب و استفاده از اپلیکیشن‌های همراه به نفع گوگل نیست. به همین دلیل است که در سال ۲۰۱۴ شرکت بیدو (Baidu) به دومین توزیع‌کننده بزرگ نرم‌افزارهای همراه در سراسر جهان تبدیل شده است و دیگر اپ‌استورهای محلی چینی توانسته‌اند رکورد دانلود خود را از ۸ میلیون فراتر ببرند.