درآمد ۸ میلیارد دلاری اوراکل انتظارات را برآورده نکرد

درآمد ۸ میلیارد دلاری اوراکل انتظارات را برآورده نکرد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل موفق شده است سه ماهه اول سال مالی خود را با رشد درآمدی ۲ درصدی و کسب یک درآمد ۳۷. ۸ میلیارد دلاری به پایان برساند.
به گزارش وب‏‌سایت رویترز، شرکت اوراکل اعلام کرده است سه ماهه منتهی به ۳۱ آگوست امسال را با رشد درآمدی ۲ درصدی به پایان رسانده است.گزارش درآمدی اوراکل نشان می‌‏دهد سود این شرکت با ۸ درصد رشد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به ۱۹. ۲ میلیارد دلار رسیده است.
شرکت اوراکل درآمد کلی خود در این دوره را ۳۷. ۸ میلیارد دلار اعلام کرده است. تحلیل‏گران پیش از این انتظار یک درآمد ۴۸. ۸ میلیارد دلاری برای اوراکل داشتند، اما برخلاف پیش‌‏بینی‏‌ها رشد درآمدی اوراکل در این دوره از ۲ درصد فرا‌تر نرفت. عدم تحقق این انتظارات باعث شد ارزش هر سهم اوراکل در بازار بورس با ۵. ۳ درصد کاهش به ۶۸. ۳۲ دلار برسد.
اوراکل اعلام کرده است درآمدهای حاصل از فروش نرم‏‌افزارهای جدید و نرم‏‌افزارهای تحت وب این شرکت با ۴ درصد رشد به ۷. ۱ میلیارد دلار رسیده است. درآمدهای بخش سخت‌‏افزارهای این شرکت نیز با ۱۴ درصد کاهش در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به ۶۶۹ میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که اوراکل قبلاً پیش‌‏بینی کرده بود در این بخش شاهد یک رشد ۲ درصدی و یا یک افت درآمدی ۶ درصدی خواهد بود. شرکت اوراکل در سال ۲۰۱۰ حدود ۶. ۵ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید شرکت سان میکروسیستم کرد و به کمک این شرکت بخش سیستم‏‌های سخت‏‌افزاری خود را گسترش داد.