درآمد ۶۶ میلیارد دلاری گوگل در سال ۲۰۱۴

درآمد ۶۶ میلیارد دلاری گوگل در سال ۲۰۱۴

همکاران سیستم- شرکت گوگل سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ را با یک درآمد ۱۸.۱ میلیارد دلاری و کل سال را با یک درآمد ۶۶ میلیارد دلاری به پایان رسانده است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت گوگل اعلام کرده است در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ حدود ۱۸.۱ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم ۱۵ درصد بیشتر از دوره مشابه سال ۲۰۱۳ است. درآمد این شرکت برای کل سال ۲۰۱۴ نیز ۶۶ میلیارد دلار اعلام شده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۲۰ درصد افزایش داشته است. درآمد خالص گوگل برای سه ماهه چهارم ۲۰۱۴ نیز ۶.۹ میلیارد دلار اعلام شده است. ارزش هر سهم گوگل در این دوره نیز ۶.۹۱ دلار افزایش داشته است. این در حالی است که تحلیل‏گران وال استریت انتظار داشتند این رقم به ۷.۰۸ دلار به ازای هر سهم برسد.
بر اساس این گزارش، سود سالانه گوگل نیز به ۱۴.۴۴ میلیارد دلار رسیده است و این بدان معنا است که ارزش هر سهم این شرکت در مقایسه با پایان سال ۲۰۱۳ حدود ۲۱.۲۷ دلار افزایش داشته است. بررسی کارنامه درآمدی گوگل همچنین نشان می‏دهد درآمد گوگل از محل تبلیغات وب‏سایت‏‌ها ۶۹ درصد افزایش یافته است. از مجموع ۶۶ میلیارد درآمدی که گوگل در سال ۲۰۱۴ کسب کرده است، بیش از ۵۹ میلیارد دلار از محل تبلیغات حاصل شده است که این رقم معادل ۸۹ درصد از کل درآمد این غول جستجوگر است.
گفتنی است شرکت گوگل در سال ۲۰۱۴ در مجموع ۹.۸۳ میلیارد دلار از بودجه خود را در بخش تحقیق و توسعه هزینه کرده است. این رقم در سال ۲۰۱۳ حدود ۷.۱۴ میلیارد دلار اعلام شده بود.