درآمد ۲.۱۳ میلیارد دلاری شرکت اینفوسیس در سه ماهه دوم امسال

درآمد ۲.۱۳ میلیارد دلاری شرکت اینفوسیس در سه ماهه دوم امسال

همکاران سیستم- شرکت اینفوسیس که بزرگ‌ترین عرضه‌کننده خدمات برون‌سپاری در هند است، توانسته است درآمد خود را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی با ۷ درصد رشد به ۲.۱۳ میلیارد دلار برساند.
به گزارش وب‌سایت computerworld، شرکت اینفوسیس در سه ماهه دوم امسال توانسته است درآمد خود را با ۷ درصد افزایش به ۲.۱۳ میلیارد دلار و سود خالص خود را نیز با ۱۵ درصد افزایش به ۴۸۲ میلیون دلار برساند. این شرکت پیش‌بینی کرده است بتواند تا پایان سال مالی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۱۵ درآمدهای خود را بین ۷ تا ۹ درصد افزایش دهد. یکی از مهم‌ترین دلایل رشد درآمدهای اینفوسیس این است که این شرکت توانسته در این دوره چند معامله بزرگ انجام دهد. مدیر عامل اینفوسیس نیز این دلیل را پذیرفته اما افزوده است: هم‌اکنون در این صنعت تقاضای زیادی برای نیروهای بااستعداد وجود دارد و ما نیز چنین نیروهایی را در اختیار داریم.
شرکت اینفوسیس در حال حاضر با مدیر عاملی اس دی شیبولال اداره می‌شود، اما قرار است از اول آگوست امسال ویشال سیکا، رئیس سابق بخش فناوری‌های شرکت سپ این سمت را به دست بگیرد. تحلیل‌گران انتظار دارند مدیر عامل جدید اینفوسیس بتواند این شرکت از وابستگی به قراردادهایی که در آن‌ها تعداد نیروهای به کارگرفته شده در هر کار ملاک هستند، برهانند و آن را به سمت خدماتی سوق دهد که در آن‌ها به نیازها و تقاضاهای مشتریان توجه می‌شود.
شرکت اینفوسیس در سه ماهه دوم امسال ۸۷۹ کارمند به نیروی کار خود افزوده است و تعداد آن‌ها را به ۱۶۱ هزار و ۲۸۴ نفر افزایش داده است. با این همه نرخ کاهش نیروی کار این شرکت از ۱۶.۹ درصد پارسال به ۱۹.۵ درصد رسیده است.