درآمد ۱۹.۶ میلیارد دلاری IBM در سه ماهه اول ۲۰۱۵

درآمد ۱۹.۶ میلیارد دلاری IBM در سه ماهه اول ۲۰۱۵

همکاران سیستم- شرکت IBM در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۵ خود عملکردی فراتر از انتظار داشته است و درآمدهای خود را به ۱۹.۶ میلیارد دلار رسانده است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت IBM در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ توانسته است درآمدهای خود را به ۱۹.۶ میلیارد دلار برساند. درآمد خالص این شرکت در این دوره ۲.۹ میلیارد دلار اعلام شده است. افزایش درآمدهای IBM باعث افزایش ۲.۹۱ دلاری ارزش هر سهم این شرکت شده است. تحلیل‏گران وال استریت انتظار داشتند این شرکت در سه ماهه اول امسال ارزش سهم خود را ۲.۸ دلار افزایش دهد. شرکت IBM پیش‏بینی کرده است در پایان سال جاری میلادی بتواند ارزش سهم خود را تا ۱۴.۹ دلار افزایش دهد.
بر اساس این گزارش، این شرکت در سه ماهه اول امسال ۷.۹ میلیارد دلار از درآمد خود را از بخش خدمات فناوری جهانی به دست آورده است. ۴.۳ میلیارد دلار از درآمد این شرکت نیز از محل خدمات کسب و کار جهانی به دست آمده است. درآمد IBM از محل فروش محصولات نرم‌‏افزاری نیز ۵.۲ میلیارد دلار اعلام شده است. میان‌‏افزارها ۸۴ درصد از محصولات نرم‏‌افزاری IBM در این دوره را تشکیل داده‌‏اند. بخش سخت‌‏افزار سیستم‏‌ها نیز ۱.۷ میلیارد دلار درآمد برای این شرکت به ارمغان آورده است. بخش راهکارهای مالی جهانی این شرکت نیم میلیارد دلار درآمد تولید کرده است.
شرکت IBM حدود دو سوم از درآمد خود را از بازارهای خارج از آمریکا به دست می‏‌آورد، به همین دلیل افزایش قیمت دلار در برابر ارزهای خارجی باعث شده است درآمدهای خارجی این شرکت با افت قابل ملاحظه‌‏ای مواجه شود. این امر باعث شده است فروش محصولات این شرکت در بازار اروپا، خاورمیانه و آفریقا حدود ۹ درصد و در بازار کشورهای آسیایی حوزه اقیانوس آرام نیز ۱۸ درصد کاهش یابد. با این همه درآمدهای کلی IBM روند روبه رشدی را پیموده است و این شرکت را در مسیر تحقق اهداف درآمد سالانه‏‌اش مصمم‌‏تر کرده است.