درآمد ۱۵ میلیارد دلاری نرم افزارهای مدیریت سیستم‌های سازمانی در سال ۲۰۱۱

درآمد ۱۵ میلیارد دلاری نرم افزارهای مدیریت سیستم‌های سازمانی در سال ۲۰۱۱

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی با بررسی میزان فروش نرم افزارهای مدیریت سیستم‌های سازمانی در نیمه اول سال ۲۰۱۱ پیش بینی کرده است درآمد حاصل از فروش این نرم افزار‌ها در سال جاری با 9.2 درصد رشد در مقایسه با سال گذشته به 15.4 میلیارد دلار برسد. این شرکت در آخرین پژوهش خود گزارش‌های فروش بیش از ۱۱۰ شرکت فروشنده این نرم افزار‌ها در ۴۹ کشور جهان را بررسی کرده است.

یافته‌های این شرکت نشان می‌دهد نرم افزارهای مدیریت تغییرات و پیکره بندی سازمانی (CCM) و نرم افزارهای اتوماسیون و زمان بندی (WSA) در میان این مجموعه نرم افزاری بیشترین فروش در نیمه اول سال جاری را داشته‌اند. نرم افزارهای مدیریت رویدادهای سازمانی (EM) نیز در این میان بیشترین درآمدزایی را برای فروشندگان داشته‌اند. نرم افزاهای مدیریت عملکردهای سازمانی، مدیریت تغییرات و پیکره بندی سازمانی و اتوماسیون و زمان بندی هر کدام بیش از یک میلیارد دلار درآمد را در نیمه اول سال جاری نصیب فروشندگان این نرم افزار‌ها کرده‌اند.

یافته‌های شرکت آی دی سی حاکی از این است که شرکت‌های آی بی‌ام،‌ام بی‌سی و اچ پی از لحاظ درآمدی توانسته‌اند جایگاه بر‌تر این بازار را به خود اختصاص دهند. شرکت‌های آی بی‌ام و‌ام بی‌سی توانسته‌اند درآمدهای حاصل از فروش نرم افزارهای اتوماسیون و زمان بندی را افزایش دهند، در حالی که شرکت اچ پی در فروش نرم افزارهای مدیریت تغییرات و پیکره بندی سازمانی و نرم افزارهای مدیریت مشکلات (PM) موفق‌تر بوده است. شرکت‌هایی از قبیل مایکروسافت، ان‌ای سی، سایمانتک، هیتاچی و دِل نیز در این بازار درآمدهای بالایی کسب کرده‌اند.

بنا بر گزارش آی دی سی، برنامه‌های نجات اقتصادی، به روز کردن سخت افزارهای و نرم افزارهای مربوطه و سرمایه گذاری در زیرساخت‌های فناوری پردازش ابری از مهم‌ترین دلایل افزایش درآمد در بازار فروش نرم افزارهای مدیریت سیستم‌های سازمانی در نیمه اول سال ۲۰۱۱ بوده است. استفاده از نرم افزارهای اتوماسیون برای ساده کردن فرایند‌ها و کاهش هزینه‌های صنعت آی تی نیز از دیگر عوامل افزایش اقبال به این نرم افزار‌ها در سراسر جهان بوده است.

idc