درآمد ۱۰ میلیارد دلاری خدمات ابری آمازون تا پایان ۲۰۱۶

درآمد ۱۰ میلیارد دلاری خدمات ابری آمازون تا پایان ۲۰۱۶

همکاران سیستم- شرکت آمازون «اندی جِیسی» را به عنوان مدیرعامل مرکز خدمات پردازش ابری خود موسوم به AWS انتخاب کرد. جیسی پیش از این در پست معاون مرکز AWS مشغول به فعالیت بود.

به گزارش وبسایت talkincloud، این انتساب جدید در حالی صورت گرفت که «جِف بیزوس» مدیرعامل آمازون با انتشار نامه‌ای توضیح داد که پیش‌بینی می‌کند مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS تا پایان سال جاری میلادی درآمدی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار را به دست آورد. 

بیزوس در این نامه اظهار داشت که چگونه بخش‌های Marketplace، Prime و AWS به نمونه‌هایی برای نمایش نحوه گسترش فعالیت‌های آمازون تبدیل شده‌اند و سه بخش پردرآمد در این عرصه تبدیل می‌شوند. 

شرکت آمازون همچنین با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی خود توضیح داد: «از آنجایی که ما در قالب یک شرکت بزرگ به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهیم و به سه بخش مذکور به عنوان ستون‌های اصلی ما توسعه می‌یابند، تصمیم گرفته‌ایم تغییراتی را در حوزه مدیریتی این بخش‌ها ایجاد کنیم. «جِف وایلک» و «اندی جِیسی» از این پس به عنوان مدیران عامل بخش‌های خدمات جهانی مشتری و سیستم‌های پردازش ابری فعالیت می‌کنند. این یک سازماندهی مجدد برای آمازون محسوب نمی‌شود، بلکه به رسمیت شناختن نقش‌های حیاتی در شرکت آمازون است».