درآمد یک میلیارد دلاری جنرال الکتریک از تحلیل داده‌های صنعتی

درآمد یک میلیارد دلاری جنرال الکتریک از تحلیل داده‌های صنعتی

همکاران سیستم- شرکت جنرال الکتریک در آمریکا پیش‌بینی کرده است امسال بتواند درآمدهای خود را از محل تحلیل اطلاعات و داده‌های صنعتی به بیش از یک میلیارد دلار برساند.به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت جنرال الکتریک اعلام کرده است امسال قصد دارد یک میلیارد دلار از محل عملیات تحلیل داده‌های صنعتی کسب درآمد کند. این شرکت همچنین اعلام کرده است پلتفرم نرم‌افزاری خود را که داده‌های صنعتی را به وسیله آن تحلیل می‌کند، از سال آینده وارد بازار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت جنرال الکتریک در این حوزه صاحب فناوری ویژه‌ای به نام اینترنت صنعتی (Industrial Internet) است که به کمک آن داده‌های تولید شده توسط دستگاه‌ها و ماشین‌های صنعتی بزرگی مثل توربین‌های تولید برق و موتورهای جت را گردآوری می‌کنند و با تجزیه و تحلیل آن‌ها زمینه دسترسی مشتریانش را به بازدهی، کارآمدی و بهینه‌سازی‌های لازم فراهم می‌کند. نرم‌افزاری که جنرال‌الکتریک برای این کار مورد استفاده قرار می‌دهد، پردیکس  (Predix) نام دارد. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است از سال آینده این نرم‌افزار را برای استفاده سایر شرکت‌ها وارد بازار خواهد کرد.

شرکت جنرال الکتریک سال گذشته از محل این فعالیت‌ها حدود ۸۰۰ میلیون دلار درآمد به دست آورده است و امیدوار است امسال این رقم را به بیش از یک میلیارد دلار برساند. این شرکت چند سال پیش اعلام کرده بود قصد دارد یک مرکز نرم‌افزاری ویژه را در کالیفرنیا راه‌اندازی کند. این مرکز در حال حاضر بیش از هزار مهندس و افرادی با تخصص‌های دیگر را در استخدام خود دارد.