درآمد یازده ماهه صنعت نرم‌‏افزار چین از ۴۶۰ میلیارد دلار گذشت

درآمد یازده ماهه صنعت نرم‌‏افزار چین از ۴۶۰ میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- وزرات صنعت و فناوری‏‌های اطلاعاتی چین اعلام کرده است صنعت نرم‏‌افزار این کشور در سال جاری میلادی بیش از ۴۶۰ میلیارد دلار درآمد تولید کرده است.
به گزارش وب‌‏سایت دیجی تایمز، وزیر صنعت و فناوری‏‌های اطلاعاتی چین گفته است درآمد حاصل از صنعت نرم‏‌افزار این کشور در ماه‌‏های بین ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۳ به بیش از ۸. ۲ تریلیون یوآن (۲. ۴۶۱ میلیارد دلار) رسیده است. این رقم در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۲ حدود ۸. ۲۴ درصد رشد داشته است.
بر اساس این گزارش، صادرات محصولات و خدمات نرم‌‏افزاری نیز در این مدت ۱. ۳۷ میلیارد دلار درآمد برای چین به همراه داشته است که این رقم معادل ۸ درصد از کل درآمد صنعت نرم‌‏افزار این کشور است. صادرات محصولات و خدمات نرم‌‏افزاری چین امسال در مقایسه با پارسال ۷. ۱۳ درصد رشد داشته است.
گزارش وزارت صنعت و فناوری‏‌های اطلاعاتی چین همچنین نشان می‌‏دهد بازار محصولات نرم‏‌افزاری این کشور امسال در مقایسه با سال گذشته حدود ۸. ۲۶ درصد رشد داشته است. رشد بازار خدمات یکپارچه‏‌سازی سیستم‏‌ها نیز در مقایسه با پارسال ۸. ۲۵ درصد اعلام شده است. بازار نرم‌‏افزارهای توکار (امبدد) نیز رشدی ۱۸ درصدی را تجربه کرده‏‌اند. فروش خدمات عملیات و پردازش داده‏‌ها نیز امسال ۳. ۲۶ درصد رشد داشته است. بازار مشاوره‌‏دهی آی تی نیز در این مدت رشدی ۸. ۲۶ درصدی را تجربه کرده است. رشد بازار طرح‏‌های آی سی (مدارهای یکپارچه) چین نیز ۲. ۲۰ درصد اعلام شده است.