درآمد فصلی 46 میلیارد دلاری گوگل در اوج همه گیری کرونا

علی رغم همه گیری ویروس کرونا در جهان و آسیب مالی گسترده به بسیاری از مشاغل، شرکت گوگل به عنوان بزرگترین ارایه دهنده خدمات اینترنتی در دو دهه گذشته توسط در فصل قبل نتایج مالی قابل قبولی را به دست آورد.

شرکت بزرگ آلفابت که گوگل از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود اعلام کرد طی دوره زمانی سه ماهه که پایان سپتامبر 2020 به اتمام رسید درآمدی بالغ بر 46.17 میلیارد دلار به دست آورده است که این رقم رشد 14 درصدی نسبت به درآمدهای گوگل در مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد و ادامه سلطه گوگل بر بازار خدمات اینترنتی را تضمین می‌کند.

این شرکت همچنین گزارش داد سود خالص آنها در فصل سوم سال جاری میلادی 11.2 میلیارد دلار بوده است که از پیش بینی‌های قبلی کارشناسان هم بیشتر محاسبه می‌شود. با انتشار این گزارش ارزش سهام آلفابت در بازار بورس 8 درصد افزایش یافت.

«ساندار پیچای» مدیرعامل آلفابت و گوگل با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «ما سه ماهه بسیار موفقی را پشت سر گذاشتیم که نتایج نهایی مطابق با فضای آنلاین گسترده‌تر به دست آمد. این اتفاق همچنین گواهی بر سرمایه گذاری‌های عمیقی است که ما در زمینه هوش مصنوعی و سایر فناوری‌ها انجام دادیم.»

گزارش‌های رسیده همچنین چرخش قابل ملاحظه درآمدهای گوگل نسبت به فصل اول امسال را نشان می‌دهد. در سه ماهه نخست سال جاری شرکت آلفابت نخستین کاهش درآمد در تاریخ فعالیت‌های خود را ثبت کرد، زیرا هزینه تبلیغات آنلاین در روزهای نخستین همه گیری ویروس کرونا کاهش یافته بود.

منبع: CNN