درآمد فصلی آلفابت فراتر از پیش‌بینی بازار

همکاران سیستم – شرکت آلفابت گزارش مالی مربوط به فصل چهارم سال مالی 2018 را منتشر کرد و طی آن مشخص شد مجموع درآمدهای شرکت مذکور از پیش‌بینی‌های بازار هم فراتر رفته است. با این وجود گفته شد ساعاتی پس از انتشار این گزارش و مشخص شدن کاهش درآمدهای آلفابت در برخی زیرمجموعه‌ها از جمله Waymo و Verily ارزش سهام آن سقوط کرد.

آلفابت در این دوره زمانی موفق شد به‌ازای هر سهام خود معادل 12.77 دلار سود کند تا بر این اساس مجموع درآمدهای شرکت مذکور در این فصل با رشد 22 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم 39.3 میلیارد دلار برسد.

وال استریت پیش از این اعلام کرده بود که آلفابت در سه ماهه پایانی سال مالی 2018 به‌ازای هر سهام خود 10.86 دلار کسب می‌کند تا مجموع درآمدهای فصلی آن به 38.98 میلیارد دلار برسد.

گزارش مالی جدید همچنین نشان داد آلفابت برای مجموع سال 2018 میلادی به‌ازی هر سهام خود سود 43.70 دلاری را از آن خود کرده است تا با رشد 23 درصدی نسبت به سال قبل در مجموع درآمدی بالغ بر 136.8 میلیارد دلار را به دست آورد.

«راث پورات» مدیر مالی شرکت‌های آلفابت و گوگل در این خصوص گفت: «ما با فرصت‌های فراوان پیش‌رو همچنان بر سرمایه‌گذاری در استعدادها و زیرساخت‌ها را ادامه می‌دهیم و نیازمند ارایه محصولات و تجربه‌های استثنایی به کاربران، مراکز تبلیغاتی و شرکای خود در سراسر جهان هستیم».

بخش اعظم درآمدهای آلفابت از بزرگترین زیرمجموعه آن یعنی شرکت گوگل به دست آمد. در این دوره زمانی سه ماهه درآمد گوگل به تنهایی از بخش تبلیغات 32.64 میلیارد دلار محاسبه شد.

منبع: zdnet