درآمد فروشندگان نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین منابع از ۷٫۷ میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- موسسه پژوهشی گارتنر در یکی از آخرین گزارش‌های خود اعلام کرده است بازار جهانی نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین منابع (SCM) در سال ۲۰۱۱ با ۱۲٫۳ درصد رشد بیش از ۷٫۷ میلیارد دلار درآمد برای عرضه‌کنندگان این راهکار نرم‌افزاری داشته است.

بر اساس گزارش موسسه گارتنر، بازار نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین منابع در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با سال ۲۰۱۰ حدود ۱۲٫۳ درصد رشد داشته است. این دومین سالی است که بازار این نرم‌افزارها یک رشد دو رقمی را تجربه می‌کند. بر اساس این گزارش آمریکای شمالی و کشورهای اروپای غربی بیش از سایر نقاط جهان از نرم‌افزارهای SCM استفاده کرده‌اند. شرکت‌های عرضه کننده نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین در سال ۲۰۱۱ حدود ۷۹ درصد از درآمد خود را از این مناطق به دست آورده‌اند.

در این بازار شرکت SAP رتبه اول از آن خود کرده است. این شرکت در مجموع سهمی ۱۹٫۹ درصدی از این بازار را کسب کرده است. شرکت اوراکل نیز با کسب ۱۶٫۹ درصد از درآمدهای این بازار ۷٫۷ میلیارد دلاری هم توانسته جایگاه دوم را از آن خود کند. شرکت جی دی ای هم با سهم ۵ درصدی خود توانست در جایگاه سوم بازار بایستد. این سه شرکت در مجموع ۴۸٫۳ درصد از درآمدهای این بازار را کسب کرده‌اند. بخش اعظم این درآمدها به خزانه فروشندگان کوچکتری سرازیر شده است که درآمد هر کدام از آنها از محل فروش این نرم‌افزارها کمتر از ۵۰ میلیون دلار بوده است. اما از نظر رشد درآمدی در این بازار، شرکت آریبا اول است. آریبا توانسته است در سال ۲۰۱۱ درآمدهای حاصل از فروش نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین خود را ۴۶٫۵ درصد افزایش دهد.

بر اساس این گزارش شرکت‌های عرضه کننده نرم‌افزارهای مدیریت زنجیره تامین منابع در سال ۲۰۱۰ در مجموع درآمدی بالغ بر ۶٫۸ میلیارد دلار داشته‌اند که این رقم در سال ۲۰۱۱ به بیش از ۷٫۷ میلیارد دلار رسیده است. گارتنر تاکید کرده است افزایش درآمدها در این بازار در حالی رخ داده است که کسب و کارهای تجاری در سال ۲۰۱۱ با بی ثباتی اقتصادی شدیدی دست و پنجه نرم می‌کردند و در زمینه تامین بودجه بخش آی تی خود نیز با کمبودهای فراوانی مواجه بودند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *