درآمد فروشندگان سرورها در سه ماهه دوم امسال از ۱۲.۵ میلیارد دلار گذشت

درآمد فروشندگان سرورها در سه ماهه دوم امسال از ۱۲.۵ میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت گارتنر نشان می‌دهد درآمد فروشندگان سرورها در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در مجموع ۲.۸ درصد رشد داشته است. گارتنر در گزارشی اعلام کرده است در سه ماهه دوم ۲۰۱۴ عرضه سرورها در بازارهای جهانی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱.۳ درصد و درآمد عرضه‌کنندگان این محصول نیز ۲.۸ درصد افزایش داشته است. مجموع درآمد عرضه‌کنندگان سرورها در بازارهای جهانی در این دوره به ۱۲.۶۹ میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش، شرکت hp در این دوره جایگاه برترین عرضه‌کننده سرورها در بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده است. این شرکت توانسته ۲۵.۱ درصد از کل درآمدهای حاصل از این بازار را از آن خود کند. شرکت IBM نیز از این نظر با سهمی ۲۲.۴ درصد در رده دوم است. درآمدهای IBM از این بازار حدود ۱۰ درصد در این دوره کاهش داشته است. جایگاه سوم نیز به شرکت Dell اختصاص دارد که سهمی ۱۷.۷ درصدی از این بازار را از آن خود کرده است. شرکت‌های Oracle و Cisco نیز به ترتیب ۵.۸ درصد و ۴.۴ درصد از این بازار را از آن خود کرده‌اند و رده‌های چهارم و پنجم را از آن خود کرده‌اند. شرکت Cisco در این دوره توانسته درآمدهای خود از این بازار را ۳۵ درصد افزایش دهد.

گزارش گارتنر نشان می‌دهد شرکت hp از نظر میزان عرضه سرور در این دوره نیز در جایگاه اول قرار داشته و شرکت‌های Dell، IIBM، Huawei  و Cisco نیز از این نظر در رده‌های دوم تا پنجم قرار دارند.