درآمد سیسکو انتظارات را برآورده نکرد

درآمد سیسکو انتظارات را برآورده نکرد

همکاران سیستم- شرکت سیسکو، بزرگترین عرضه‏‌کننده راهکارهای شبکه‏ در سطح جهان اعلام کرده است در سه ماهه اول سال مالی خود بیش از 12 میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم کمتر از پیش‌‏بینی‏‌ها و انتظارات این شرکت است.

به گزارش وب‌‏سایت pcworld، شرکت سیسکو که پیش از این اعلام کرده بود برای سه ماهه اول سال مالی جاری خود انتظار یک درآمد 12.36 میلیارد دلار را دارد، فقط 12.1 میلیارد دلار درآمد داشته است. این شرکت همچنین اعلام کرده است در این سه ماهه 2 میلیارد دلار درآمد خالص داشته است که این رقم 4.6 درصد کمتر از رقم 2.1 میلیارد دلار دوره مشابه سال قبل است.

بر اساس این گزارش، درآمد سیسکو از تمام 10 کشوری که برای این شرکت بازارهای نوظهوری به شمار می‏‌رفتند، کاهش یافته است. سفارش‌‏ها برای راهکارهای شبکه‌‏ای سیسکو در روسیه 30 درصد کاهش داشته است. میزان این سفارشات در برزیل 25 درصد کاهش داشته است و در کشورهای مکزیک، هند و چین نیز 18 درصد.

مدیران شرکت سیسکو علت نوسانات درآمدی خود را بی‏‌ثباتی‏‌های اقتصادی دانسته‏‌اند که مشتریان آنها با آن دست و پنجه نرم می‏‌کنند. افزایش نگرانی‏‌ها از برنامه‏‌های جاسوسی و اطلاعاتی اداره امنیت ملی آمریکا نیز از دیگر عواملی است که به گفته مدیران سیسکو در کاهش درآمدهای این شرکت تاثیر داشته است.

این گزارش نشان می‏‌دهد وضعیت درآمدی سیسکو در این سه ماهه تماماً ناامیدکننده نبوده است. بنا بر این گزارش، سفارش برای محصولات سیسکو در بین کسب و کارها و بخش‏‌های تجاری آمریکا رشد قابل ملاحظه‏‌ای داشته است. این شرکت همچنین امید زیادی به موفقیت پلت فرم زیرساختاری مرکزی اپلیکیشن خود که هفته پیش از آن رونمایی کرده است، دارد.

سیسکو اعلام کرده است همچنان به تعهد خود برای تحقق نرخ رشد سالانه 5 تا 7 درصدی پایبند است.