درآمد سه ماهه چهارم مایکروسافت از ۲۳ میلیارد دلار گذشت

درآمد سه ماهه چهارم مایکروسافت از ۲۳ میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۴ خود ۲۳.۳۸ میلیارد دلار درآمد و ۴.۶ میلیارد دلار سود خالص  داشته است.به گزارش وب‌سایت anandtech، شرکت مایکروسافت در سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۱۴ خود ۲۳.۳۸ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشته است. این شرکت سود خالص خود را نیز ۴.۶ میلیارد دلار اعلام کرده است که از سود ۴.۹۷ میلیارد دلاری سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۳ کمتر است. درآمد مایکروسافت که از بازار سازندگان رایانه‌های تحت ویندوز حاصل می‌شود در این دوره ۳ درصد افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، شرکت مایکروسافت در بخش سخت‌افزارهای مصرفی نیز ۱.۴۴ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم نشان دهنده رشد ۲۳ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته است. درآمد این شرکت از محل عرضه خدمات و محصولاتی مثل ویندوز استور، ایکس باکس، بینگ و غیره نیز ۱.۹۵ میلیارد دلار بوده است. درآمد تبلیغاتی مایکروسافت از جستجوگر بینگ نیز در این دوره ۴۰ درصد رشد داشته است. بینگ هم‌اکنون ۱۹.۲ درصد از سهم جستجوهای اینترنتی در آمریکا را از آن خود کرده است.
محصولات تجاری مایکروسافت نیز در این دوره ۱۳.۴ میلیارد دلار درآمد نصیب این شرکت کرده است. محصولات مربوط به پایگاه‌های داده و سرورها در این بخش جای گرفته‌اند. مایکروسافت در این دوره همچنین موفق شده است تعداد کاربران نسخه خانگی و شخصی آفیس ۳۶۵ خود را به ۵.۶ میلیون نفر برساند که از این میان یک میلیون نفر در همین سه ماهه به استفاده از آن روی آورده‌اند