درآمد سامسونگ در سه ماهه اول سال 2012 دو برابر شد

درآمد سامسونگ در سه ماهه اول سال 2012 دو برابر شد

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت سامسونگ نشان می‌دهد این شرکت در سه ماهه اول سال جاری دو برابر مدت مشابه سال قبل خواهد بود. این در حالی است که گزارش درآمدی شرکت اچ تی سی خبر از کاهش 70 درصدی سود این شرکت در این دوره از سال می‌دهد.

به گزارش رویترز شرکت سامسونگ که قصد دارد گزارش درآمدی سه ماهه اول سال جاری میلادی خود را در 27 آوریل به صورت رسمی منتشر کند، سود خود در ماه‌های ژانویه تا مارس سال جاری را 5.15 میلیارد دلار برآورد کرده است. فروش بالای مجموعه گوشی‌های هوشمند گلکسی و رایانه‌های لوحی کوچک از جمله مهم‌ترین عوامل افزایش سود بزرگ‌ترین شرکت درآمدی دنیای فناوری اطلاعات گزارش شده است.

این در حالی است که سود خالص شرکت اچ تی سی در این مدت در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود 70 درصد کاهش داشته است. به گزارش وب سایت computerworld سود این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی 150 میلیون دلار بوده است که این مبلغ 70 درصد کمتر از 490 میلیون دلار سود این شرکت در سه ماهه اول سال 2011 است.

مسئولان اچ تی سی اظهار امیدواری کرده‌اند عرضه محصولات جدید درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری را افزایش دهد. اچ تی سی بیش از هر چیز به گوشی‌های مدل اچ تی سی وان خود و عرضه آن در بازارهای مختلف دنیا امیدوار است.