درآمد سالانه اینتوئیت انتظار‌ها را برآورده نکرد

درآمد سالانه اینتوئیت انتظار‌ها را برآورده نکرد

همکاران سیستم- گزارش درآمدی شرکت اینتوئیت، یکی از عرضه‌‏کنندگان مطرح راهکارهای حسابداری و مدیریت مالی نشان می‌‏دهد این شرکت در سال مالی ۲۰۱۳ خود انتظارات تحلیل‏گران و سرمایه‏‌گذاران را برآورده نکرده است. به گزارش وب‏‌سایت zdnet، سود خالص اینتوئیت در سه ماهه چهارم سال مالی این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۱۶ میلیون دلار کاهش یافته است. انتشار این گزارش منجر به کاهش ۵ درصدی ارزش سهام این شرکت در بورس شده است.
علیرغم کاهش درآمدهای اینتوئیت در سه ماهه پایان سال مالی ۲۰۱۳، درآمد سالیانه این شرکت با ۱۰ درصد افزایش به ۴.۲ میلیارد دلار رسیده است. اما این رقم نیز کمتر از درآمد مورد انتظار تحلیل‏‌گران بود. پیش‏‌بینی‏‌ها همچنین حاکی از این است درآمدهای اینتوئیت در سال مالی جدید با ۶ تا ۸ درصد رشد به ۴.۴۴ میلیارد دلار و یا ۴.۵۲ میلیارد دلار برسد.
بر اساس این گزارش، درآمدهای بخش کسب و کارهای کوچک اینتوئیت در سه ماهه آخر سال مالی ۲۰۱۳ حدود ۱۳ درصد و در کل سال مالی ۲۰۱۳ حدود ۱۶ درصد رشد داشته است. راهکارهای مدیریت مالی اینتوئیت نیز در کل سال ۲۹ درصد و در سه ماهه چهارم ۱۸ درصد رشد داشته است. بخش راهکارهای مدیریت کارکنان نیز، هم در سه ماهه چهارم و هم در کل سال حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است. درآمد حاصل از فروش راهکارهای پرداخت مالی اینتوئیت نیز در سه ماهه چهارم ۷ درصد و در کل سال ۱۴ درصد رشد داشته است.
اینتوئیت همچنین اعلام کرده است درآمدهای سالانه حاصل از فروش سایر راهکارهای کسب و کار را ۶ درصد افزایش داده است. این شرکت در طول سه ماهه اخیر توانسته تعداد مشترکان راهکار حسابداری آنلاین کوئیک بوک خود را ۲۸ درصد افزایش دهد و به ۴۸۷ هزار نفر برساند. تعداد مشترکان این راهکار در خارج از آمریکا نیز ۸۰ درصد افزایش یافته و به ۳۲ هزار نفر رسیده است.