درآمد اچ پی در سه ماهه اول امسال از ۲۸ میلیارد دلار فرا‌تر رفت

درآمد اچ پی در سه ماهه اول امسال از ۲۸ میلیارد دلار فرا‌تر رفت

همکاران سیستم- شرکت اچ پی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ درآمدی ۲. ۲۸ میلیارد دلاری داشته و توانسته عملکردی فرا‌تر از انتظارات تحلیل‏گران داشته باشد. با این همه، این شرکت در بخش نرم‏ افزار شاهد کاهش ۴ درصدی درآمدهای خود بوده است.
به گزارش وب ‏سایت zdnet، شرکت اچ پی اعلام کرده است در سه ماهه اول امسال ۴. ۱ میلیارد دلار درآمد خالص و ۲. ۲۸ میلیارد دلار درآمد ناخالص داشته است. تحلیل‏گران وال استریت پیش‏ از این پیش ‏بینی کرده بودند اچ پی در این دوره ۲. ۲۷ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. با این همه، درآمد فعلی این شرکت در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته یک درصد کاهش داشته است.
بر اساس این گزارش، شرکت اچ پی افزایش تقاضا برای رایانه‌های تحت ویندوز ایکس پی از سوی کسب و کار‌ها را یکی از دلایل افزایش درآمدهای خود عنوان کرده است. فروش رایانه‌های شخصی این شرکت در بخش تجاری ۸ درصد رشد داشته است، اما در مقابل، فروش محصولات مصرفی در این دوره ۳ درصد کاهش داشته است.
شرکت اچ پی در این دوره در بخش خدمات کسب و کار توفیق چندانی نداشته است. درآمدهای حاصل از خدمات کسب و کار این شرکت ۷ درصد کمتر از دوره مشابه سال قبل بوده است. اچ پی در بخش نرم ‏افزار نیز شاهد کاهش ۴ درصدی درآمدهای خود بوده است. این شرکت در سه ماهه منتهی به ژانویه ۲۰۱۴ حدود ۹۱۶ میلیون دلار از محل فروش نرم ‏افزار درآمد داشته است. درآمدهای اچ پی از محل فروش نرم‏ افزار در سه ماهه منتهی به اکتبر ۲۰۱۳ بیش از ۰۹. ۱ میلیارد دلار و در سه ماهه منتهی به ژانویه ۲۰۱۳ نیز ۹۵۱ میلیون دلار بوده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *