درآمد اوراکل کاهش یافت

همکاران سیستم- گزارش درآمدی اوراکل نشان می‌دهد درآمد این شرکت در دوره سه ماهه بین دسامبر تا فوریه کمتر از انتظارات و پیش بینی‌های صورت گرفته بوده است.
به گزارش نیویورک تایمز، درآمد کلی شرکت اوراکل ماه‌های دسامبر تا فوریه حدود یک درصد کاهش داشته است. اوراکل این دوره را سه ماهه سوم سال مالی خود می‌داند. درآمد حاصل از فروش نرم افزارهای جدید و خدمات پردازش ابری اوراکل نیز حدود ۲ درصد کاهش داشته است. درآمد اوراکل در این دوره ۹ میلیارد دلار و سود خالص این شرکت ۵. ۲ میلیارد دلار بوده است.
کاهش ۲ درصدی درآمدهای حاصل از فروش نرم افزارهای جدید و خدمات پردازش ابری باعث شده است درآمد اوراکل در این بخش به ۳. ۲ میلیارد دلار کاهش یابد. اوراکل پیش بینی کرده بود بتواند درآمد خود در این بخش را بین ۳ تا ۱۳ درصد افزایش دهد.
بر اساس این گزارش، درآمد شرکت اوراکل از محل فروش سخت افزار‌ها نیز در این سه ماهه ۱۶ درصد کاهش داشته است.
یک ساعت پس از انتشار گزارش درآمدی اوراکل، ارزش هر سهم این شرکت در بورس با ۷۳. ۲ دلار (هفت درصد) کاهش به ۳۳ دلار رسید. تحلیل گران معتقدند از آن‌جا که اوراکل بخش زیادی از درآمدهای خود را از بازار‌ها بین المللی کسب می‌کند، در این دوره تحت تاثیر شرایط اقتصادی بی‌ثبات اروپا و رشد کم شتاب اقتصاد چین قرار داشته است.