درآمد اوراکل از انتظارات فرا‌تر رفت

درآمد اوراکل از انتظارات فرا‌تر رفت

همکاران سیستم- گزارش درآمدی اوراکل نشان می‌‏دهد این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی خود عملکردی فرا‌تر از انتظارات داشته است.
به گزارش وب‏سایت zdnet، شرکت اوراکل اعلام کرده است در سه ماهه دوم سال مالی خود ۲. ۵ میلیارد دلار درآمد خالص داشته است. درآمد ناخالص اوراکل برای این دوره نیز ۹. ۶ میلیارد دلار اعلام شده است. تحلیل‏گران وال استریت پیش از این انتظار داشتند اوراکل حداکثر ۹. ۵ میلیارد دلار درآمد داشته باشد.
شرکت اوراکل رشد درآمدهای خود را بیش از هر چیز مدیون عرضه محصولات جدیدی در حوزه نرم‌‏افزارهای ابری (SaaS)، پلت‏فرم‏‌های ابری (PaaS) و زیرساخت‏‌های ابری (IaaS) است. درآمدهای این شرکت از محل عرضه این خدمات با ۴۵ درصد رشد در مقایسه با دوره مشابه پارسال به ۵۱۶ میلیون دلار رسیده است. درآمدهای اوراکل از بخش فروش نرم‏‌افزار و محصولات پردازش ابری استاندارد نیز با ۵ درصد رشد به ۷. ۳ میلیارد دلار رسیده است. درآمدهای حاصل از بخش محصولات سخت‌‏افزاری این شرکت نیز با اندکی رشد به ۱. ۳ میلیارد دلار رسیده است.
لری الیسون، رئیس هئیت مدیره اوراکل پیش‌‏بینی‏ کرده است روند رو به رشد خرید حق اشتراک خدمات پردازش ابری این شرکت تا سه ماهه چهارم سال مالی جاری ۲۵۰ میلیون دلار دیگر درآمد تولید کند. مارک هورد، یکی از مدیران عامل این شرکت نیز اعلام کرده است خرید حق اشتراک خدمات پردازش ابری اوراکل در این دوره ۱۴۰ درصد رشد داشته است. به گفته وی این امر باعث شده است تعداد مشتریان راهکار ابری برنامه‏ریزی منابع سازمانی ERP Fusion اوراکل به ۶۰۰ برسد که این رقم پنج برابر بیشتر از تعداد مشتریان راهکار برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی Workday است.
وب‏سایت businessinsider نیز گزارش داده است عملکرد درآمدی اوراکل در این دوره باعث شده است ارزش سهام این شرکت به بالا‌ترین حد خود پس از سال ۲۰۰۰ برسد. ارزش هر سهم اوراکل در آن زمان از ۴۵ دلار گذشته بود. در سه ماهه دوم سال مالی جاری اما این رقم با ۸ درصد رشد به ۴۴ دلار رسیده است.