درآمدهای Adobe سرمایه گذاران را ناامید کرد

همکاران سیستم – شرکت Adobe گزارش مربوط به فصل نخست سال مالی خود را منتشر کرد و این اتفاق نگرانی‌های تحلیلگران اقتصادی در مورد فصل‌های بعدی فعالیت این شرکت را افزایش داد. همان طور که پیش‌تر یکی از تحلیلگران در کنفرانس Adobe توضیح داده بود، این شرکت بزرگ تولیدکننده نرم‌افزار به واسطه محصول ویژه خود موسوم به Creative Cloud توانست توجه کاربران را به خود جلب کند.

«شانتانو نارایِن» مدیرعامل Adobe طی صحبت‌های خود در جریان انتشار گزارش مالی جدید توضیح داد از تاکتیک‌های جدید برای جذب هرچه بیشتر کاربران استفاده می‌کند.

او گفت: «ما از این مسئله آگاهی کامل داریم که چه فعالیت‌هایی را انجام دهیم ا کاربران بیشتری جذب کنیم، و چگونه می‌توانیم در اتفاقات پیش‌رو کاربران را برای استفاده از محصولات خود قانع کنیم. اگر شما موفقیت‌های ما را مورد بررسی قرار دهید درخواهید یافت همواره روی جذب کاربران جدید در پلتفرم خود متمرکز بوده‌ایم».

بر اساس این گزارش گفته شد فصل نخست سال مالی Adobe با درآمدی بالغ بر 674 میلیون دلار معدل 1.36 دلار به ازای هر سهام محاسبه شده است. مجموع درآمدهای غیرحسابرسی شده (non-GAAP) شرکت مذکور در این دوره زمانی نیز 1.71 دلار به ازای هر سهام بود تا با این فرآیند مجموع درآمدها به 2.6 میلیارد دلار برسد. وال استریت پیش بینی کرده بود که شرکت Adobe در این فاصله زمانی سه ماهه به ازای هر سهام 1.62 دلار و در مجموع 2.55 میلیارد دلار را به دست خواهد آورد.

منبع: zdnet