دانشمندان سرعت اینترنت در پهن‌باندهای فیبر نوری را به بیش از ۵ ترابایت بر ثانیه رساندند

دانشمندان سرعت اینترنت در پهن‌باندهای فیبر نوری را به بیش از ۵ ترابایت بر ثانیه رساندند

همکاران سیستم- دانشمندان فنلاندی توانسته‌اند سرعت پهن‌باندهای فیبرنوری را تا ۵ ترابایت بر ثانیه افزایش دهند.به گزارش وب‌سایت theinquirer، پژوهشگران فنلاندی در دانشگاه فنی دانمارک (TUD) توانسته‌اند سرعت تبادل اطلاعات در پهن‌باندهای فیبرنوری را به ۴۳ ترابیت بر ثانیه برسانند که این رقم معادل ۵.۴ ترابایت بر ثانیه است. این سرعت گرچه در حال حاضر در آزمایشگاه ممکن شده است، اما این شانس وجود دارد که بتوان آن را وارد دنیای واقعی کرد، چرا که دانشمندان در این طرح از همان فناوری کابل‌های فیبر نوری استفاده کرده‌اند که در حال حاضر در مناطق مسکونی و تجاری به کار می‌رود. با این سرعت کاربران خواهند توانست یک فیلم سینمایی را در چشم بر هم زدنی دانلود کنند.
بر اساس این گزارش، رکورد سرعت تبادل اطلاعات در پهن‌باندهای فیبر نوری را پیش از این موسسه Karlsruhe شکسته بود. دانشمندان این موسسه در سال ۲۰۱۱ موفق شده بودند سرعت اینترنت در این پهن‌باندها را به ۲۶ ترابیت بر ثانیه افزایش دهند.
دانشمندان رکورد سرعت اینترنت در پهن‌باندهای فیبر نوری را در حالی به ۵ ترابایت بر ثانیه رسانده‌اند که موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) در حال حاضر بر سر سرعت استاندارد ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه بحث می‌کنند. به نظر می‌رسد فناوری فیبر نوری در مقایسه با بحث‌ها و مذاکراتی که بر سر تعیین سرعت استاندارد اینترنت درمی‌گیرد، سریع‌تر پیش می‌رود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *