دانشمندان آلمانی به سوپر ماریو هوش مصنوعی بخشیدند

دانشمندان آلمانی به سوپر ماریو هوش مصنوعی بخشیدند

همکاران سیستم- دانشمندان آلمانی به سوپر ماریو (Super Mario)، شخصیت معروف یک بازی رایانه‌ای به همین نام، هوش مصنوعی بخشیدند.به گزارش وب‌سایت theinquirer، دانشمندان آلمانی سوپر ماریو را به قابلیت هوش مصنوعی مجهز کردند تا بتواند نسبت به خود و محیط اطرافش نوعی آگاهی به دست آورد و واکنش‌های هوشمندانه و خودکاری از خود بروز دهد. این دانشمندان در واقع پژوهشگرانی هستند که در دانشگاه توبینگن آلمان و در حوزه الگوبرداری شناختی فعالیت می‌کنند.
دانشمندان در این طرح با استفاده از روانشناسی رفتاری و طراحی الگوهای محاسباتی از فرایندهای شناختی به شخصیت سوپر ماریو این توانایی را دادند که بتواند به صورت خودکار و هوشمندانه تصمیماتی را بر مبنای کنجکاوی، شادی و ترس اتخاذ کند. آن‌ها همچنین با استفاده از کیت تشخیص گفتار Carnegie Mellon این شخصیت را به قابلیت درک فرمان‌های صوتی مجهز کردند.
مجموع این قابلیت‌ها باعث شده است سوپر ماریو در هنگام گرسنگی به فکر جمع‌آوری سکه باشد، به هنگام کنجکاوی به کاوُش در محیط اطراف خود بپردازد و به صورت خودکار در باره اشیا و عناصر اطراف خود اطلاعاتی را کسب کند که قبلاٌ درباره آن‌ها چیزی نمی‌دانست.