ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

دادگاه مایکروسافت را به تغییر نام «اسکای درایو» ملزم کرد

دادگاه مایکروسافت را به تغییر نام «اسکای درایو» ملزم کرد

همکاران سیستم- دادگاهی در آمریکا مایکروسافت را ملزم کرده است نام پایگاه خدمات پردازش ابری خود را که در حال حاضر «اسکای درایو» نامیده شده است، تغییر دهد.
به گزارش وب‏‌سایت theinquirer، دادگاهی در آمریکا طی حکمی شرکت مایکروسافت را ملزم کرده است نام پایگاه پردازش ابری اسکای درایو خود را تغییر دهد. این حکم در پی شکایت شرکت بریتانیایی بی‏‌اسکای‌بی (BSkyB)، که یک شرکت عرضه کننده خدمات تلویزیونی ماهواره‌‏ای است، صادر شده است. این شرکت بریتانیایی ادعا کرده کلمه «اسکای» (Sky) را به عنوان برند تجاری خود ثبت کرده است و شرکت مایکروسافت نمی‌‏بایست از این کلمه برای نامگذاری پایگاه پردازش ابری خود استفاده کند.
بر اساس این گزارش، شرکت مایکروسافت به نتیجه دادگاه اعتراض نکرده و حکم صادرشده را پذیرفته است. شرکت بی‏‌اسکای‏‌بی در بیانیه‏‌ای در این زمینه گفته است: ما خرسندیم که مایکروسافت در پرونده نقض برند تجاری که علیه پایگاه پردازش ابری اسکای درایو این شرکت مطرح شده بود، درخواست استیناف نکرد و در ‌‌نهایت به توافقی با یکدیگر دست یافتیم. این شرکت در بیانیه خود ضمن تاکید بر حق خود برای دفاع از عنوان تجاری «اسکای» اعلام کرده است اقدامات مناسب را علیه شرکت‏‌هایی که این عنوان تجاری را نقض کنند، انجام خواهد داد.
شرکت مایکروسافت نیز ضمن اظهار خرسندی از اینکه این پرونده به سرانجام رسیده، گفته است به عرضه خدمات پردازش ابری به صد‌ها میلیون نفر از مشتریان خود ادامه خواهد داد.
جزئیات توافق این دو شرکت و بویژه مسائل مالی مطرح در این پرونده محرمانه مانده و خبری در این زمینه منتشر نشده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *