داده‏‌های کلان، نوآوری در میان کسب و کارهای آسیایی را افزایش می‌‏دهد

داده‏‌های کلان، نوآوری در میان کسب و کارهای آسیایی را افزایش می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی داده‌‏های بین‌‏المللی معروف به آی دی سی می‌‏گوید انتظار دارد فناوری داده‏‌های کلان باعث افزایش نوآوری‏‌ها در میان کسب و کارهای آسیایی شود.
شرکت آی دی سی پیش‏‌بینی کرده است بازار فناوری داده‌‏های کلان و خدمات مرتبط به آن در کشورهای آسیایی (بجز ژاپن) حوزه اقیانوس آرام از ۴. ۵۴۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۲ به ۳۸. ۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ برسد. تحلیل‏گران آی دی سی پیش‌‏بینی کرده‌‏اند بازار این فناوری‏‌ها در این کشور‌ها با رشد سالانه ۱. ۳۴ درصد به شکوفایی خود ادامه دهد.
بر اساس این گزارش، کسب و کارهای تجاری با سرمایه‌‏گذاری در داده‌‏های کلان و راهکارهای تحلیلی می‌‏کوشند طیف وسیعی از فعالیت‏‌های خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. اما، تسهیل فرایندهای تجاری و تقویت مشارکت مشتریان از جمله مهم‌ترین دلایل استفاده از این فناوری‏‌ها در میان کسب و کارهای آسیایی خواهد بود.
آی دی سی در این مطالعه که دوره زمانی بین ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ را در بر می‌‏گیرد، بازار طیف وسیعی از فناوری‏‌ها مثل ذخیره داده، سرور‌ها، شبکه‏، نرم‏‌افزار‌ها (مثل نرم‌‏افزارهای مدیریت اطلاعات، نرم‌‏افزار کشف و تحلیل و سایر برنامه‌‏های کاربردی مشابه) و خدمات مرتبط به این بازار را مورد بررسی قرار داده است.
شرکت آی دی سی در‌ این مطالعه همچنین به بررسی سهم فناوری‌‏های پردازش ابری از بازار داده‌‏های کلان آسیا پرداخته است و در ‌‌نهایت تمام کشورهای این حوزه را از نظر استفاده از فناوری‏‌ داده‌‏های کلان به سه گروه پیشرو‌ها، متوسط‏‌ها و مبتدی‏‌ها تقیسم کرده است.