خوش‏‌بینی استیو بالمر درباره آینده مایکروسافت

خوش‏‌بینی استیو بالمر درباره آینده مایکروسافت

همکاران سیستم- استیو بالمر، مدیر عامل کنونی مایکروسافت در جلسه‌‏ای اعلام کرده این شرکت در دوره کساد بازار رایانه‏‌های شخصی (PC) نه تنها به حیات خود ادامه خواهد داد که رونق همیشگی خود را حفظ خواهد کرد.
به گزارش وب‏‌سایت eweek، استیو بالمر به همراه جمعی از مدیران مایکروسافت در نشستی شرایط مالی حاکم بر این شرکت را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بالمر در این نشست تاکید کرده است مایکروسافت قصد دارد در کوتاه مدت بر روی چهار چیز بیش از همیشه تمرکز کند. تمرکز بر روی خدمات پردازش ابری آفیس ۳۶۵ و ویندوز آزور از اولین اولویت‏‌های مایکروسافت خواهد بود. دوم اینکه، مایکروسافت قصد دارد با تمرکز بر سیستم عامل ویندوز مطمئن شود که رایانه‌‏های شخصی همچنان به عنوان یکی از ابزارهای مورد انتخاب مصرف‏‌کنندگان باقی خواهد ماند. این شرکت همچنین قصد دارد با ورود به دنیای ابزارهای همراه کاربرد ویندوز در این حوزه‏‌ها را نیز افزایش دهد. آخرین اولویت مایکروسافت، افزایش نوآوری‏‌ در فعالیت‏‌های ارزش‌‏زا و سطح‏ بالا خواهد بود.
در این نشست، کوین ترنر، یکی دیگر از مدیران اجرایی مایکروسافت گفته است در حال حاضر ۵۵ درصد درآمد مایکروسافت از عرضه خدمات و نرم‏‌افزارهای کسب و کار حاصل می‌‏شود.
بر اساس این گزارش، هم اکنون ۲۰ درصد از درآمد مایکروسافت از راه عرضه خدمات و محصولات مصرفی و آنلاین به دست می‌‏آید. بخش عرضه تجهیزات پایه‏‌ای (OEM) در مایکروسافت نیز ۱۹ درصد از درآمد این شرکت را کسب می‌‏کند. البته این بخش با هر دو بخش محصولات مصرفی و راهکارهای کسب و کار در این شرکت همپوشانی‌‏هایی دارد. راهکار‌ها و محصولات عرضه شده برای کسب و کارهای کوچک و متوسط نیز ۶ درصد از درآمد مایکروسافت را تامین می‌‏کند. ترنر تاکید کرده است در اصل یک شرکت عرضه‏‌کننده خدمات و نرم‌‏افزارهای کسب و کار است و نه عرضه‏‌کننده محصولات مصرفی عادی.