خود را برای دانلود به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 10 آماده کنید

مایکروسافت برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده تا به‌روزرسانی 21H2 ویندوز 10 که مربوط به فصل دوم سال 2021 میلادی می‌شود را برای تمامی کاربران خود روانه بازار کند.

مایکروسافت در مطلبی که به تازگی بر روی وبلاگ رسمی خود منتشر کرد توضیح داده که کاربران می‌بایست برای به‌روزرسانی ویندوز 10 در نوامبر 2021 آماده شوند و این نسخه Windows 10 21H2 نام دارد.

پیش از این شایعاتی مطرح شده بود که احتمال می‌رفت شرکت مایکروسافت این نسخه را در ماه اکتبر روانه بازار کند و هم اکنون به نظر می‌رسد این اتفاق در ماه نوامبر صورت بگیرد.

مدیران مایکروسافت همچنین اعلام کردند که انتظار می‌رود ویرایش «بیلد 19044.1288» آخرین نسخه آزمایشی پیش از انتشار اصلی باشد که این ویرایش هم اکنون برای دانلود کردن در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است.

مایکروسافت به‌روزرسانی نوامبر که با نام 21H2 شناخته می‌شود را در اختیار کاربران آزمایشی گروه اینسایدر در کانال «ریلیز پریویو» قرار داه است. این دسته از کاربران برای در اختیار گرفتن این نسخه می‌بایست نسخه قبلی موسوم به 21H1 را در اختیار داشته باشند و در بخش تنظیمات ویندوز، در صفحه به‌روزرسانی و امنیت در بخش «ویندوز آپدیت» نسخه جدید را دانلود کنند.

نسخه 21H2 سیستم عامل ویندوز 10 قابلیت‌های جدید زیادی را در اختیار کاربران نمی‌گذارد و از نظر اندازه و سرعت استقرار برای کسانی که از نسخه 21H1 استفاده کردند تقریبا مانند یک به‌روزرسانی ساده به نظر می‌رسد.

منبع: zdnet