خودروی بدون راننده گوگل توسط پلیس متوقف شد!

خودروی بدون راننده گوگل توسط پلیس متوقف شد!

همکاران سیستم – اگر چه معمولاً خودروها به دلیل سرعت زیاد و تخطی از سرعت مطمئنه جریمه می‌شوند ولی یک خودروی گوگل به دلیل سرعت بسیار آهسته تا سر حد جریمه شدن پیش رفت!به گزارش گاردین، این خودروی بدون راننده که در یک جاده عمومی در منطقه ال کامینو ریل (El Camino Real) در کالیفرنیا رانندگی می‌کرد، به علت سرعت بسیار آهسته، توسط یک پلیس راهنمایی و رانندگی متوقف شد.

 در منطقه مزبور حداقل سرعت 56 کلیومتر بر ساعت بوده ولی خودروی بسیار محتاط گوگل ترجیح داده در این مسیر با سرعت 39 کیلومتر بر ساعت رانندگی کند!  همین امر ترافیک سنگینی به وجود آورده بود.

 پلیس می‌گوید اگر شخصی در یک بزرگراه با چنین سرعت پایینی رانندگی کند، به عنوان یک مانع یا بلوک ترافیکی که جلوی مسیر طبیعی رفت و آمد خودروها را می‌گیرد قلمداد می‌شود، مگر این که این کاهش سرعت برای عملیات امداد و یا به یک دلیل موجه منطبق با قانون اساسی رخ داده باشد.  پلیسی که خودروی گوگل را متوقف کرده بود، با اپراتورها تماس گرفت تا بداند چرا خودرو چنین سرعتی را برای رانندگی انتخاب کرده است.  وی همچنین آموزش‌های لازم را به اپراتورها ارائه کرد.

گوگل بنا به دلایل امنیتی، سرعت خودروهای خودران خود را به ۴۰ کیلومتر بر ساعت کاهش داده است. تاکنون خودروهای گوگل چندین بار دچار تصادف شده و ترافیک به بار آورده‌اند ولی در هیچ کدام از آنها در این مشکلات مقصر نبوده‌اند.

 بنا به گفته شرکت گوگل از ۱۴ مورد برخورد صورت گرفته، ۱۱ مورد مربوط به خودروهایی بوده که از پشت به ماشین گوگل برخورد کرده‌اند، در حالی که خودروی گوگل بدون تغییر جهت و به دنبال وسیله نقلیه جلویی در حرکت بوده است..