خطرات دستگاه‌های موبایلی برای سازمان‌ها افزایش می‌یابد

خطرات دستگاه‌های موبایلی برای سازمان‌ها افزایش می‌یابد

همکاران سیستم- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز Lookout Security، سازمان‌ها برای ایجاد امنیت در رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های موبایلی خود در سال ۲۰۱۶ میلادی با مشکلات بیشتری مواجه می‌شوند و در این زمینه سیستم عامل iOS خطراتی را پیش‌روی آنها می‌گذارد.مدت زیادی تا پایان سال ۲۰۱۵ باقی نمانده است و از هم‌اکنون شرکت‌های امنیتی پیش‌بینی‌های خود را برای سال جدید میلادی منتشر کرده‌اند.
به گزارش وبسایت theinquirer، شرکت Lookout اعلام کرد افزایش استفاده از دستگاه‌های موبایلی و رایانه‌های رومیزی می‌تواند مشکلاتی را برای سازمان‌ها به همراه داشته باشد. این اتفاق می‌تواند احتمال حملات سایبری به سازمان‌ها که بر اساس سیستم عامل iOS طراحی شده‌اند را بیشتر کند. این حملات به صورت ویژه با تمرکز بر کسب و کارها انجام خواهند شد.
این شرکت امنیتی در گزارش خود گفت: «دستگاه‌های معمول موبایلی برخی کاربری‌های رایانه‌های شخصی را در اختیار دارند. به عنوان مثال رایانه لوحی iPad Pro اپل صفحه‌کلید سخت‌افزاری دارد».
شرکت Lookout توضیح داد در حالی که این روزها شاهد آن هستیم که حملات سایبری و تهدیدهای Xcode ادامه پیدا نمی‌کند، می‌توان به همین اندازه نگران حملات جدید به سازمان‌ها بود.
این شرکت در گزارش خود اعلام کرده است:‌ «ما معتقد نیستیم که حملات اصلی صورت گرفته از جانب فروشگاه اینترنتی App Store به یک فرآیند عادی تبدیل می‌شود. بلکه پیش‌بینی می‌کنیم در سال جدید حملات سایبری به سازمان‌ها مبتنی بر سیستم عامل iOS افزایش میابد و این مسئله باعث می‌شود داده‌های سازمانی گسترده که روی دستگاه‌های موبایلی ذخیره شده‌‌اند در معرض خطر قرار بگیرند و دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم عامل iOS این خطرات را افزایش دهند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *