هر نقض اطلاعاتی 4 میلیون دلار به سازمان‌ها خسارت می‌زند

میانگین خسارت وارد شده به سازمان‌ها در جریان نقض داده‌ها به بیش از 4 میلیون دلار رسیده و این رقم در جریان همه‌گیری ویروس کرونا این رکورد بالا را به ثبت رسانده است.

مرکز امنیت IBM این هفته گزارش سالانه «هزینه نقض داده‌ها» را منتشر کرد و در آن پیش‌بینی شد در سال 2021 میلادی یک نقض داده معمولی در کسب‌و‌کارها خسارتی بالغ بر 4.24 میلیون دلار را به آنها تحمیل کرده است.

این رقم 10 درصد بیشتر از سال 2020 میلادی برآورد می‌شود. در این بررسی حملاتی که طی آن بین 10 تا 100 هزار رکورد اطلاعاتی درگیر شدند؛ مورد تحلیل قرار گرفته است.

لازم به ذکر است تخلفات موسوم به «مگا» بر سازمان‌های بزرگی تاثیر می‌گذارد که مسئول 50 تا 65 میلیون رکورد اطلاعاتی هستند و هر گونه نقض اطلاعاتی در آنها می‌تواند مشکلات گسترده‌ای را بر جا بگذارد که رفع آن به طور میانگین هزینه‌ای بالغ بر 401 میلیون دلار را به سازمان تحمیل می‌کند.

مرکز امنیت IBM با تحلیل گزارش‌های منتشر شده از سوی بیش از 500 سازمان در مورد نقض اطلاعات همراه با نتایج حاصل از نظرسنجی موسسه تحقیقاتی Ponemon اعلام کرد «تغییرات عملیاتی گسترده» که توسط سازمان‌ها متناسب با همه‌گیری ویروس کرونا اعمال شده تاثیرات زیادی را در سرقت اطلاعات برجا گذاشت.

منبع: zdnet