خرید ۲.۴ میلیارد دلاری Verizon برای توسعه خدمات سازمانی موبایلی

خرید ۲.۴ میلیارد دلاری Verizon برای توسعه خدمات سازمانی موبایلی

همکاران سیستم- شرکت مخابراتی Verizon کمپانی Fleetmatics که در زمینه ارایه سرویس‌های مسیریابی ماهواره‌ای فعالیت می‌کند را با پرداخت ۲.۴ میلیارد دلار خریداری کرد.به گزارش وبسایت Zdnet، این خرید بزرگ بخشی از طرح ویژه Verizon برای توسعه سرویس‌های خود فراتر از خدمات ارتباطی محسوب می‌شود تا از این طریق بتواند خدمات سازمانی موبایلی را هم ارایه دهد.

شرکت Fleetmatics که دفتر مرکزی آن در شهر دوبلین در کشور ایرلند واقع شده است، نرم‌افزارهایی را تولید می‌کند که موقعیت جغرافیایی ناوگان خودروها، میزان مصرف سوخت، سرعت و مسافت پیموده شده توسط هر خودرو، و دیگر اطلاعات مربوط به نیروهای کاری اپراتورها را ارایه می‌دهد. این داده‌ها می‌توانند برای کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش درآمد سازمان‌ها مورد استفاده قرار بگیرند تا از این طریق میزان کارایی سازمان افزایش یابد.

خرید جدید در حالی صورت گرفته است که Verizon چندی پیش شرکت Telogis که یکی از ارایه‌دهندگان خدمات مخابراتی برای مدیریت نیروی کاری موبایلی محسوب می‌شود را هم خریداری کرده بود. شرکت Telogis به منظور توسعه نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات (SaaS) به اپراتور Verizon امکان می‌دهد تا به اطلاعات شرکت‌ها و کارخانه‌های تولید خودرو و تجهیزات جانبی آن دسترسی داشته باشند و بیش از ۳۷ هزار مشتری جدید را تحت پوشش بگیرد.

هر دو شرکت Telogis و Fleetmatics به عنوان بخشی از مرکز Telematics شرکت Verizon به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند. «آندرِس ایرلاندو» مدیرعامل شرکت‌های زیرمجموعه Verizon اعلام کرد که خرید جدید به آنها کمک می‌کند تا بتوانند خدمات گسترده‌تری را برای سازمان‌های کوچک و متوسط ارایه دهند.