خرید ۲۷۵ میلیون دلاری شرکت HPE برای توسعه کلان داده‌ها

خرید ۲۷۵ میلیون دلاری شرکت HPE برای توسعه کلان داده‌ها

همکاران سیستم- مرکز ارایه خدمات سازمانی اچ‌پی که با نام Hewlett Packard Enterprise شناخته می‌شود، با پرداخت مبلغ ۲۷۵ میلیون دلار شرکت SGI را خریداری می‌کند تا از این طریق بتواند در عرصه سیستم‌های تحلیل کلان داده و پردازش اطلاعات در مقایس وسیع گام‌های جدید بردارد.

به گزارش وبسایت pcworld، از زمان جدا شدن این شرکت از HP در سال گذشته، این آخرین گام شرکت HPE در این عرصه محسوب می‌شود تا از این طریق بتواند در حوزه خدمات سازمانی تغییرات بیشتری را به وجود آورد. 

قرارداد مذکور برای واگذاری شرکت SGI روز گذشته به صورت رسمی اعلام شد و تا شرکت HPE از این طریق بتواند اهداف خود برای توسعه سیستم‌های تحلیل داده را محقق سازد. این واگذاری همچنین موجب می‌شود شرکت HPE نقش پررنگ‌تری در عرصه سیستم‌های محاسباتی پردازش بالا به عنوان بخش اصلی سرورهای امروزی داشته باشد.

شرکت SGI حدود ۱۱۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد. در آخرین گزارش‌ها گفته شد این شرکت طی سال مالی گذشته خود با کسب درآمد ۵۳۳ میلیون دلاری، با ضرر ۱۱ میلیون دلاری مواجه شده است.

«آنتونیو نِری» مدیر گروه خدمات سازمانی شرکت HPE با انتشار بیانیه‌ای گفت: «خرید شرکت SGI نه تنها موقعیت HPE را در عرصه سیستم‌های تحلیل کلان داده تقویت می‌کند، بلکه توانایی‌های ما را در عرصه سیستم‌های پردازش داده در مقیاس بالا افزایش می‌دهد».