خرید یک شرکت عرضه‌‏کننده خدمات مدیریت برچسب توسط شرکت اَدوبی

خرید یک شرکت عرضه‌‏کننده خدمات مدیریت برچسب توسط شرکت اَدوبی

همکاران سیستم- شرکت اَدوبی تصمیم گرفته است با خرید یک شرکت عرضه‏‌کننده خدمات مدیریت برچسب (Tag)، راهکارهای خود در این حوزه را تقویت کند.
به گزارش وب‏‌سایت cmswire، شرکت اَدوبی قصد دارد شرکتی به نام سَته لایت (Satellite) را که عرضه‏‌کننده خدمات مدیریت برچسب‏ است، خریداری کند. شرکت سته‏‌لایت یکی از زیرشاخه‏‌های شرکت سِرچ دیسکاوری است که در زمینه طراحی و عرضه راهکارهای بازاریابی تخصص دارد.
در سیستم‏‌های اطلاعاتی، تگ یا برچسب به معنای اصطلاح یا کلیدواژه‏ایی است که از آن برای توصیف بخشی از اطلاعات موجود در فضای وب استفاده می‌‏شود. این برچسب‏‌ها در واقع نقش عنوان یک قطعه اطلاعاتی را ایفا می‌‏کنند و به کمک آن‌ها می‌‏توان قطعات اطلاعاتی مختلف را با سهولت بیشتری از طریق جستجوگرهای اینترنتی پیدا کرد. استفاده از برچسب‏‌ها در حوزه‏‌هایی مثل تبلیغات و بازاریابی کاربرد زیادی دارد. منظور از خدمات مدیریت برچسب نیز راهکارهایی است که به کمک آن برچسب‏‌های ایجاد شده برای محتواهای مختلف را مدیریت می‌‏کنند. مطالعات موسسه پژوهشی فورستر نشان می‌‏دهد استفاده از برچسب‏‌ها به عنوان یکی از ابزار توزیع داده رفته‏‌ رفته از محبوبیت و استفاده بیشتری برخوردار می‌‏شود و بازاریابان نیز بودجه بیشتری را صرف تامین راهکارهای مدیریت برچسب‏‌ها می‌‏کنند.
شرکت ادوبی در حال حاضر دارای یک راهکار ویژه برای مدیریت برچسب‏‌ها است که تگ منیجر (Tag Manager) نامیده می‌‏شود. کاربران به کمک این راهکار می‌‏توانند برچسب‏‌های مورد نظر خود در وب‏‌سایت‏‌های مختلف را بدون استفاده از فناوری HTML مدیریت کنند. شرکت سته‌لایت نیز که قرار است از سوی ادوبی خریداری شود، تلاش می‌‏کند استفاده از راهکارهای مدیریت برچسب خود را تسهیل کند و از پیچیدگی‏‌های فنی آن بکاهد.
هنوز مشخص نیست اَدوبی شرکت سته‏‌لایت را به چه قیمتی خریده است. اما احتمال می‌‏رود خرید این شرکت برای ادوبی ارزان‏‌تر از خرید شرکت نئولان تمام شود. نئولان نیز یک شرکت عرضه‌‏کننده راهکارهای بازاریابی است که ادوبی چندی پیش آن را به قیمت ۶۰۰ میلیون دلار خرید.