خرید یک شرکت عرضه‌‏کننده خدمات مدیریت برچسب توسط شرکت اَدوبی

خرید یک شرکت عرضه‌‏کننده خدمات مدیریت برچسب توسط شرکت اَدوبی

همکاران سیستم- شرکت اَدوبی تصمیم گرفته است با خرید یک شرکت عرضه‏‌کننده خدمات مدیریت برچسب (Tag)، راهکارهای خود در این حوزه را تقویت کند.
به گزارش وب‏‌سایت cmswire، شرکت اَدوبی قصد دارد شرکتی به نام سَته لایت (Satellite) را که عرضه‏‌کننده خدمات مدیریت برچسب‏ است، خریداری کند. شرکت سته‏‌لایت یکی از زیرشاخه‏‌های شرکت سِرچ دیسکاوری است که در زمینه طراحی و عرضه راهکارهای بازاریابی تخصص دارد.
در سیستم‏‌های اطلاعاتی، تگ یا برچسب به معنای اصطلاح یا کلیدواژه‏ایی است که از آن برای توصیف بخشی از اطلاعات موجود در فضای وب استفاده می‌‏شود. این برچسب‏‌ها در واقع نقش عنوان یک قطعه اطلاعاتی را ایفا می‌‏کنند و به کمک آن‌ها می‌‏توان قطعات اطلاعاتی مختلف را با سهولت بیشتری از طریق جستجوگرهای اینترنتی پیدا کرد. استفاده از برچسب‏‌ها در حوزه‏‌هایی مثل تبلیغات و بازاریابی کاربرد زیادی دارد. منظور از خدمات مدیریت برچسب نیز راهکارهایی است که به کمک آن برچسب‏‌های ایجاد شده برای محتواهای مختلف را مدیریت می‌‏کنند. مطالعات موسسه پژوهشی فورستر نشان می‌‏دهد استفاده از برچسب‏‌ها به عنوان یکی از ابزار توزیع داده رفته‏‌ رفته از محبوبیت و استفاده بیشتری برخوردار می‌‏شود و بازاریابان نیز بودجه بیشتری را صرف تامین راهکارهای مدیریت برچسب‏‌ها می‌‏کنند.
شرکت ادوبی در حال حاضر دارای یک راهکار ویژه برای مدیریت برچسب‏‌ها است که تگ منیجر (Tag Manager) نامیده می‌‏شود. کاربران به کمک این راهکار می‌‏توانند برچسب‏‌های مورد نظر خود در وب‏‌سایت‏‌های مختلف را بدون استفاده از فناوری HTML مدیریت کنند. شرکت سته‌لایت نیز که قرار است از سوی ادوبی خریداری شود، تلاش می‌‏کند استفاده از راهکارهای مدیریت برچسب خود را تسهیل کند و از پیچیدگی‏‌های فنی آن بکاهد.
هنوز مشخص نیست اَدوبی شرکت سته‏‌لایت را به چه قیمتی خریده است. اما احتمال می‌‏رود خرید این شرکت برای ادوبی ارزان‏‌تر از خرید شرکت نئولان تمام شود. نئولان نیز یک شرکت عرضه‌‏کننده راهکارهای بازاریابی است که ادوبی چندی پیش آن را به قیمت ۶۰۰ میلیون دلار خرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *