خرید جدی مایکروسافت در حوزه بازی‌های مبتنی بر فضای ابری

همکاران سیستم- مایکروسافت شرکتی را با نام PlayFab خریداری کرده است که در زمینه‌ی تولید ابزارهای بازی مبتنی بر چند پلتفرم فعالیت می‌کند و هنوز جزییات مالی مربوط به این واگذاری اعلام نشده است.

به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ مایکروسافت روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که تصمیم نهایی برای خرید PlayFab را اتخاد کرده است و این دومین خرید غول نرم‌افزاری جهان در سال 2018 میلادی محسوب می‌شود. پیش از این در ماه ژانویه مایکروسافت شرکت Avere Systems را در حوزه سیستم‌های ذخیره‌ساز داده خریداری کرد.

ابزارهای PlayFab به عنوان وسیله‌ای برای توسعه بازی‌های متصل به فضای رایانش ابری مورد استفاده قرار می‌گیرند و شرکت مایکروسافت به دنبال آن است تا روی پلتفرم Azure سرویس‌های توسعه بازی‌های رایانه‌ای مبتنی بر فضای ابری را در سطح جهانی ارایه دهد.

«کریم چوداری» مدیر مرکز توسعه بازی در شرکت مایکروسافت با توضیح این مطالب روی وبلاگ رسمی شرکت اعلام کرد که اگرچه مایکروسافت گام‌هایی را برای تمرکز هرچه بیشتر روی خدمات سازمانی برداشته است، ولی این شرکت به سرمایه‌گذاری‌های گسترده خود در عرصه بازی ادامه می‌دهد. چندی پیش مدیران مایکروسافت اعلام کردند که این شرکت تصمیم دارد سرویس انتشار بازی مبتنی بر پلتفرم Azure را طی چند سال آتی عرضه کند.

چوداری در وبلاگ خود اعلام کرد بین پلتفرم خدمات رایانش ابری Azure و بازی‌های ویدیویی ارتباط نزدیکی وجود دارد و پلتفرم PlayFab این ارتباط را برقرار می‌کند.