خرید جدید Salesforce در زمینه هوش مصنوعی

خرید جدید Salesforce در زمینه هوش مصنوعی

همکاران سیستم- شرکت نرم‌افزاری Salesforce استارت‌آپی را با نام MinHash خریداری کرد که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا به مراکز بازاریابی کمک کند کمپین‌های تبلیغاتی موفق را کنار یکدیگر در اختیار داشته باشند.

به گزارش وبسایت ZDnet، مرکز خبری TechCrunch نخستین بار این هفته گزارش مربوط به این واگذاری را منتشر کرد و هم‌اکنون این خبر از طرف شرکت Salesforce و گروه MinHash تایید شد.

شرکت MinHash که دفتر مرکزی آن در شهر پائوآلتو در کالیفرنیا واقع شده است، توسط گروهی از کارشناسان و متخصصان فناوری با اعتبار و تجربه آنها در شرکت‌های eBay، اوراکل و دانشگاه استانفورد راه‌اندازی شد.

این شرکت دستیار مجازی خود را با نام AILA ارایه کرده است که با استفاده محدود از هوش مصنوعی اینترنت را غربالگری می‌کند تا پیش از تحلیل داده‌ها و جمع‌آوری موضوعات مختلف، اطلاعات مورد نیاز خود را با سرعت بیشتر از منابع رسانه‌ای استخراج کند.

سیستم AILA می‌تواند پیش از آنکه به صورت خودکار داد‌ه‌های مرتبط را جمع‌آوری کند، آنها را از منابع مختلف از جمله متن، عکس، هشتگ و آدرس‌های اینترنتی کنار یکدیگر قرار دهد.

دستیار دیجیتالی MinHash هم‌اکنون روی صنعت مد تمرکز دارد که البته شرکت Salseforce در این زمینه گامی برنمی‌دارد. بر این اساس احتمال می‌رود فناوری مذکور برای طیف گسترده‌تری از ابزارها مورد استفاده قرار بگیرد.