خرید جدید گوگل در حوزه خدمات ذخیره‌سازی ابری

همکاران سیستم – گوگل در تلاش است شرکت Elastifile از ارایه دهنده سیستم‌های ذخیره سازی داده را خریداری کند. جزییات مالی مربوط به این واگذاری هنوز مشخص نشده است، ولی Elastifile در آخرین دور از سرمایه‌گذاری‌های خود معادل 65 میلیون دلار دریافت کرد.

شرکت Elastifile که هم اکنون تمام فعالیت‌های خود را مبتنی بر خدمات پردازش ابری Cloud Platform گوگل پیش می‌برد، سرویس‌های ذخیره‌سازی داده در مقیاس اپلیکیشن‌های سازمانی را مبتنی بر فضای ابری در اختیار مشتریان خود می‌گذارد. خدمات این شرکت به سازمان‌ها امکان می‌دهد به صورت انبوه و در مقیاس مورد نظر خود یا مقیاس مورد تقاضا، فضای ذخیره‌ سازی اطلاعات را در اختیار بگیرند. این شرکت همچنین سرویسی را با نام ClearTier در اختیار سازمان‌ها می گذارد که ابزارهای هوشمند بین فایل‌ها و فضای ذخیره‌سازی را ارایه می‌کند.

خدمات پردازش ابری Cloud Platform گوگل فضای اختصاصی خود موسوم به Cloud Filestore را برای ذخیره‌سازی داده‌ها مورد استفاده قرار می‌دهد. با این وجود سرویس Elastifile Cloud File انعطاف بیشتری را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد و هزینه استفاده از خدمات ذخیره‌سازی آن به ازای هر یک از کارمندان سازمانی کمتر است.

شرکت گوگل در نظر دارد که با این خرید جدید سرویس‌های Elastifile را با خدمات Cloud Filestore ادغام کند تا از این طریق ضمن افزایش سرعت دسترسی به خدمات خود، آنها را در مقایس گسترده‌تر ارایه دهد.

منبع: zdnet