خرید جدید گوگل برای توسعه خدمات IT در فضای ابری

خرید جدید گوگل برای توسعه خدمات IT در فضای ابری

همکاران سیستم- گوگل با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد Orbitera که یک پلتفرم تجاری محسوب می‌شود و خرید و توسعه خدمات IT مبتنی بر فضاهای مختلف پردازش ابری را آسان می‌کند، را خریداری کرده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، فرآیند اتوماسیون Orbitera با سیستم‌های صدور صورت‌حساب، بسته‌بندی، بهینه‌سازی قیمت‌گذاری برای کسب‌وکارها و فروشندگان مستقل نرم‌افزار (ISV) که مشتریان مبتنی بر فضای پردازش ابری دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت در سال ۲۰۱۱ میلادی تاسیس شده است و هم‌اکنون بیش از ۶۰ هزار سازمان پلتفرم آن را مورد استفاده قرار می‌دهند.

هنوز جزییات مالی مربوط به این واگذاری مشخص نشده است. با این وجود «مارسین کورک» مدیرعامل Orbitera با انتشار یک پست توضیح داد که به فعالیت‌های کنونی خود برای ارایه محصولات و خدمات ادامه می‌دهد. او در این مطلب نوشت: «ادامه فعالیت‌ها در مقایس بزرگتر از طریق گوگل صورت می‌گیرد».

این خرید گام جدید گوگل در این زمینه محسوب می‌شود تا غول اینترنتی جهان نشان دهد مشتریان سازمانی آن می‌خواهند فعالیت‌های خود را مبتنی بر فضاهای ابری چندگانه پیش ببرند. «دایان گرین» مدیر مرکز خدمات پردازش ابری گوگل با تاکید بر این مسئله توضیح داد گوگل خدمات خود را برای سازمان‌ها آماده کرده و به این نتیجه رسیده است که فراتر از سرویس‌های پردازش ابری AWS آمازون مشتریان خود را تحت پوشش بگیرد.

«نان بودن» مدیر مرکز شرکای جهانی فناوری گوگل در یک پست وبلاگی نوشت: «ما در شرکت گوگل همکاری‌های نزدیکی را با مشتریان سازمانی و مراکز ارایه خدمات نرم‌افزاری انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که انتقال فعالیت‌های آنها به فضای ابری به سادگی و آسان‌تر از آنچه که تصور می‌کنند انجام می‌شود».