خرید جدید مایکروسافت در زمینه خدمات مالی موبایلی

خرید جدید مایکروسافت در زمینه خدمات مالی موبایلی

همکاران سیستم- مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت Mobile Data Labs را خریداری کرده است. این شرکت برای ۲۰ ماه متوالی محبوب‌ترین ابزار کاربردی مالی در فروشگاه iTunes را ارائه داد.به گزارش وبسایت PCworld، شرکت Mobile Data Labs تولیدکننده نرم‌افزار MileIQ محسوب می‌شود. این نرم‌افزار تمام حرکات کاربر را زیر نظر می‌گیرد و به صورت خودکار مسافت پیموده شده را محاسبه می‌کند. داده‌های این ابزار کاربردی برای شرکت‌های فعال در حوزه حمل و نقل بسیار ارزشمند است.
نکته جالب در مورد MileIQ این است که برای دو سیستم عامل اندروید و iOS عرضه می‌شود و البته نسخه ویژه آن برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون ارائه نشده است.
مایکروسافت  می‌کوشد فناوری‌های موبایلی مختلف از جمله گوشی هوشمند را با سرویس‌های پردازش ابری یکی کند.
شرکت Mobile Data Labs ادعا می‌کند ابزار کاربردی آن به‌ازای هر کاربر ماهانه ۵۴۷ دلار در هزینه‌های مرتبط با کسر مسافت پیموده شده صرفه‌جویی می‌کند. شرکت مایکروسافت معتقد است که می‌تواند از این فناوری در داده‌های MDL مخصوص نرم‌افزارهای Excel و Cortana استفاده کند.
«چوک دیِتریچ» مدیرعامل Mobile Data اعلام کرد هم‌اکنون بیش از یک میلیون کاربر جهانی در سیستم‌های عامل اندروید و iOS از MileIQ استفاده می‌کنند.