خرید جدید مایکروسافت در زمینه تحلیل داده‌ها

خرید جدید مایکروسافت در زمینه تحلیل داده‌ها

همکاران سیستم- مایکروسافت شرکت Metanautix که در زمینه تولید ابزارهای تحلیل کلان داده فعالیت می‌کند را به قیمت نامعلوم خریداری کرد و خبر رسمی مربوط به آن در تاریخ ۱۸ دسامبر منتشر شد.به گزارش وبسایت ZDnet، شرکت Metanautix محصولاتی ارایه می‌دهد که یک موتور تحلیلگر را به کار می‌گیرد تا با استفاده از سیستم SQL بتواند داده‌های ساختاریافته و غیرساختاریافته را تحلیل کند. موتور پردازش داده این شرکت Ques نام دارد که به کاربران امکان می‌دهد انواع مختلف داده فارغ از فرمت آنها را در کنار یکدیگر داشته باشند و مبتنی بر نرم‌افزارهای پیش‌فرض یا خدمات پردازش ابری این داده‌ها را مورد استفاده قرار دهند.
«جوزف سیروش» مدیر مرکز Data Group مایکروسافت روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد: «راهکار Metanautix می‌تواند داده‌ها را از منابع سنتی از جمله SQL Server و اوراکل و Teradata، منابع متن‌باز پایگاه داده NoSQL از جمله MongoDB و Cassandra، و همچنین سیستم‌های سازمانی مانند Salesforce.com و بسیاری از نرم‌افزارهای پیش‌فرض و سرویس‌های ابری ادغام کند».
در ادامه این مطلب گفته شد: «کلید اصلی برای دستیابی به سیستم Metanautix این است که بتوانیم در انواع مختلف خدمات داده که در سیستم SQL ارایه می‌شود، در مقیاس بالا و با سرعت بالا از آن استفاده کنیم».
سیروش اظهار داشت که مایکروسافت طی ماه‌های آتی جزییات بیشتری در این زمینه منتشر می‌کند تا مشخص شود این شرکت چه برنامه‌هایی برای استفاده از فناوری Metanautix در سیستم‌های SQL Server و Cortana Analytics Suite دارد.