خرید بزرگ بلک‌بری برای تقویت خدمات موبایلی سازمانی

خرید بزرگ بلک‌بری برای تقویت خدمات موبایلی سازمانی

همکاران سیستم- شرکت بلک‌بری که زمانی بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات موبایلی سازمانی در جهان محسوب می‌شد و به صورت هم‌زمان موقعیت بسیار مناسبی در بازار جهانی تلفن‌های همراه داشت، هم‌اکنون بازی را به اپل و اندروید باخته است تا کمتر از یک درصد از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار داشته باشد.به گزارش وبسایت ibtimes، این شرکت کانادایی به عنوان بخشی از رویکرد جامع برای احیای موقعیت خود در بازار جهانی قراردادی را به امضا رساند تا با پرداخت ۴۲۵ میلیون دلار پول نقد شرکت Good Technology را خریداری کند. شرکت Good در گذشته به قیمت ۵۰۰ میلیون دلار توسط موتورولا خریداری شده بود، پس از یک ضرر ۱۰۰ میلیون دلاری در می ۲۰۱۴، تا قبل از مارس سال جاری موفق به ورود تالار عمومی بورس نشد.
«کریستی ویات» مدیرعامل Good که در شرکت‌های موتورولا، اپل و پالم سابقه مدیریتی داشته است در توئیتر خود نوشت: «اتفاق بسیار خوبی است که “جان چِن” و گروهش صبح امروز به ما پیوستند».
اگرچه محبوبیت بلک‌بری در بازار جهانی کاسته شده است، ولی توانایی تولید پلتفرم ارتباطی ایمن برای کاربران سازمانی آن همچنان ستودنی است که محصولات آن را در گروه کشورهای G۷ و ۱۶ کشور عضو گروه G۲۰ مشاهده می‌کنیم. شرکت Good که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع شده است به بیش از ۶۲۰۰ سازمان مختلف در ۱۹۰ کشور جهان خدمات خود را ارائه می‌دهد که از جمله آنها می‌توان به بانک اقتصادی Fortune ۱۰۰، شرکت‌های هوانوردی و شرکت‌های دفاعی اشاره کرد.
بلک‌بری با این اقدام جدید امیدوار است پلتفرم ایمن و یکپارچه را برای تمام دستگاه‌های موبایلی عرضه کند و تا هر گوشی هوشمند با هر سیستم عاملی که فعالیت می‌کند، بتواند این خدمات ایمن را در اختیار بگیرد.