خدمات Dropbox برای سازمان‌ها به‌روز شد

خدمات Dropbox برای سازمان‌ها به‌روز شد

همکاران سیستم- شرکت Dropbox قابلیت جدیدی موسوم به Groups را به همراه رابط برنامه‌های کاربردی(API) جدید برای خدمات سازمانی Dropbox for Business عرضه کرد.

به گزارش وبسایت theinquirer، برای کاربران کنونی این سرویس که از آن به عنوان «بیشترین مورد درخواست» یاد می‌شود و قابلیت Groups به مشترکان خدمات Dropbox for Business امکان می‌دهد گروه‌های کوچکتری برای خود ایجاد کنند و مبتنی بر چارچوب‌های کاری کنترل بیشتری بر تک‌تک اعضا داشته باشند.

این قابلیت همراه با API جدید عرضه شده است و به عبارت دیگر، سرویس Groups می‌تواند با زیرساخت‌های موجود از جمله Active Directory یا ابزارهای ارائه شده از سوی شرکای Dropbox ارتقا یابد.

لازم به ذکر است که سرویس Groups از زمان عرضه روی نسخه بتای برنامه Dropbox Early Access در نوامبر گذشته، در بیش از 12 هزار سازمان مورد استفاده قرار گرفت. اما باید گفت که هم‌اکنون عرضه API می‌تواند به گسترش هرچه بیشتر آن کمک کند.

مراکزی که هم‌اکنون برای توسعه این API همکاری می‌کنند شامل CloudLock، Netskope، Bitium، Elastica، OneLogin، Okta، Ping Identity، Centrify، Skyhigh و Windows Azure می‌شوند و قرار است تعداد بیشتر آنها در آینده معرفی شود.

«وسیم داهرم» مدیر مرکز Dropbox for Business در وبلاگ رسمی این شرکت نوشت که طی چند ماه آینده راهکار ویژه برای بهره‌مندی از قابلیت‌های Active Directory ارائه می‌شود.