بخش‌هایی از خدمات یوتیوب به زیرساخت‌های ابری گوگل منتقل می‌شود

مدیر مرکز توسعه خدمات پردازش ابری گوگل توضیح داد این شرکت در حال تغییر در سرویس ویدیویی یوتیوب است تا بر این اساس بخش‌هایی از خدمات این سایت از زیرساخت‌های مرکز داده داخلی شرکت به سیستم پردازش ابری گوگل منتقل شود.

این اقدام نشان می‌دهد که گوگل در تلاش است تا سهم خود را در بازار رو به رشد خدمات پردازش ابری را گسترش دهد و به درآمدهای حاصل از تبلیغات موجود در موتور جست‌وجوی اینترنتی و سایر خدمات کمتر از قبل تکیه کند.

از گذشته گوگل برای اجرای پرکاربردترین برنامه‌های خود در سرورهای رایانه‌ای در مراکز داده به سیستم‌های داخلی متکی بود. در این میان پیشنهاد استفاده از خدمات پردازش ابری Cloud Platform گوگل به طور جداگانه با سیاست‌های داخلی این شرکت همزیستی داشت. به عنوان مثال، شرکت گوگل برای انتقال فعالیت‌های موتور جست‌وجوی اینترنتی به فضای خدمات ابری عمومی خود تلاشی را انجام نداد.

با این وجود هم‌اکنون چشم‌انداز گوگل در مورد ارزش استفاده از محصولات برتر خود در حوزه خدمات ابری مشابه تغییر سیاست‌های این شرکت برای شرکت‌های ثالث دنبال می‌شود.

«توماس کوریان» مدیر مرکز توسعه خدمات ابری گوگل ماه گذشته طی مصاحبه‌ای در این خصوص گفت: «بخشی از تحولات ابری این است که سرویس‌های شخصی ما هرچه بیشتر از خدمات پردازش ابری بهره ببرند و آنها در این فرآیند قرار دارند».

این تغییر جدید باعث ایجاد هماهنگی بیشتر گوگل با رقبای اصلی خود یعنی مایکروسافت و آمازون خواهد شد.

منبع: .cnbc