خدمات یادگیری ماشینی گوگل ارزان شد

همکاران سیستم- شرکت گوگل گزینه جدیدی را برای کاربران خدمات رایانش ابری خود معرفی کرد و توضیح داد بر اساس آن، کاربران این سرویس می‌توانند سرویس‌های مورد نظر خود را با قیمت ارزان‌تر در اختیار بگیرند تا محدودیت‌های بیشتری را پیش‌رو داشته باشند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ در می ۲۰۱۵ خدمات پردازش ابری Google Cloud سرویس ماشین‌های مجازی Preemptible را معرفی کرد که هزینه کمی داشت و برای مشاغل دسته‌ای و فضاهای کاری کوچک مناسب بود.
سرویس Preemptible VMs ماشین‌های مجازی و گزینه‌هایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که سیستم‌های پردازش معمول عرضه می کنند و تنها تفاوت میان آنها این است که سرویس مذکور محاسبات خود را برای اطلاعات ۲۴ ساعت گذشته انجام می‌دهد. این سرویس به گونه‌ای تعریف شده است که اگر سیستم پردازش رایانه‌ای توسط مشتری دیگر مورد درخواست قرار گیرد به مدت ۳۰ ثانیه توسط گوگل غیرفعال می‌شود.

شرکت گوگل از زمان عرضه Preemptible VMs خدمات محلی ذخیره‌سازی داده را به آن اضافه کرد و هم اکنون در آخرین بیانیه خود توضیح داده است که Preemptible VMs همراه با پردازنده گرافیکی اختصاصی در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌گیرد.
با تصمیمات جدید گوگل کاربران می‌توانند خدمات Preemptible VMs را مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی Nvidia K۸۰ و Nvidia P۱۰۰ به قیمت ۰.۲۲ و ۰.۷۳ به‌ازای هر یک ساعت استفاده از پردازنده گرافیکی در اختیار بگیرند. گوگل در این خصوص توضیح داد رقم مذکور نیمی از قیمت اصلی پردازنده‌های گرافیکی است که در شرایط عادی ارایه می‌شوند.
گوگل همچنین اظهار داشت پردازنده‌های گرافیکی سرویس Preemptible به صورت ویژه برای خدمات یادگیری ماشینی در وسعت زیاد و دیگر فضاهای کاری توزیع شده مناسب هستند.