خدمات چندگانه ابری زیر نظر واتسون IBM

همکاران سیستم – شرکت IBM اعلام کرد فناوری شناختی و هوش مصنوعی «واتسون» را در قالب یک ابزار همراه برای فضاهای پردازش ابری چندگانه ارایه می‌کند.

شرکت IBM با این اقدام می‌کوشد دامنه تحت پوشش «واتسون» را که هم اکنون به پلتفرم پردازش ابری و اپلیکیشن‌های مختلف این شرکت محدود می‌شود، گسترش دهد. ایده اصلی بر این اساس مطرح شده است که IBM به زودی سرویس Watson AI را در قالب خدمات داخل اپلیکیشن و سیستم‌های اتوماسیون فرآیند کسب و کار هم ارایه می‌دهد.

براساس طرح بلندمدت IBM، سرویس «واتسون» قرار است در فضاهای چندگانه ابری مورد استفاده قرار گیرد. شرکت IBM تلاش فراوانی می‌کند تا به فضای چندگانه ابری از جمله فضای عمومی، فضای خصوصی و فضای دوگانه در عرصه خدمات پردازش ابری وارد شود. مجموعه اپلیکیشن‌ها، ابزارها و مدل‌های توسعه دهنده «واتسون» به بخشی از سرویس بزرگ IBM Cloud Private (ICP) تبدیل می‌شوند.

لازم به ذکر است دسترسی هرچه بیشتر به فضاهای چندگانه در حوزه خدمات پردازش ابری در سال 2019 میلادی به یکی از بزرگترین اهداف شرکت‌های بزرگ ارایه دهنده خدمات ابری در جهان تبدیل شده‌اند.

شرکت IBM به این نتیجه رسیده است که اگر سرویس‌های کنونی از جمله Watson Assistant و Watson OpenScale را در قالب خدمات ICP به صورت جامع ارایه کند، بر این اساس می‌تواند فناوری هوش مصنوعی را در میکروخدمات خود که مبتنی بر پلتفرم Kubernetes  ارایه می‌شود به صورت گسترده عرضه کند.

منبع: zdnet