خدمات پردازش ابری گوگل ارزان شد

خدمات پردازش ابری گوگل ارزان شد

همکاران سیستم- به دنبال تغییر سرویس SkyDrive مایکروسافت به OneDrive، شرکت گوگل گام‌های خود را در بازار خدمات پردازش ابری بلند‌تر کرد و هزینه استفاده از پلتفورم ابری خود را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش داد.
مرکز خبری Gizmag چندی پیش گزارش مربوط به راهنمای مقایسه حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات مبتنی بر فضای پردازش را منتشر کرد و توضیح داد که کاربران موظفند در سرویس‌های Amazon Cloud Drive و Microsoft OneDrive به‌ازای هر ۲۴ گیگابایت در هر ماه یک دلار پرداخت کنند.
در این گزارش سرویس Google Drive در رتبه بعدی قرار داشت که کاربران آن به‌ازای هر ۲۰ گیگابایت ماهانه یک دلار پرداخت می‌کردند. اما در برنامه‌ریزی‌های جدید گوگل قرار شده است که مشترکان سرویس Drive برای ۵۰ گیگابایت حافظه مجازی مبتنی بر فضای پردازش ابری ماهانه یک دلار بپردازند.
کاربرانی که از سرویس Drive گوگل استفاده می‌کنند، هم‌اکنون می‌توانند ۱۰۰ گیگابایت حافظه مجازی این شرکت در فضای ابری را با پرداخت ماهانه ۱.۹۹ دلار در اختیار بگیرند که این رقم پیش‌تر ۴.۹۹ دلار بود.
همچنین، یک ترابایت فضای ذخیره‌ساز ابری گوگل هم‌اکنون ۹.۹۹ دلار قیمت دارد که پیش‌تر برای استفاده از آن باید در هر ماه ۴۹.۹۹ دلار پرداخت می‌شد. لازم به ذکر است که در تغییرات جدید شرکت گوگل، استفاده از فضای مجازی ذخیره‌ساز اطلاعات روی سرویس Drive بیش از ۱۰ ترابایت ۹۹.۹۹ دلار در هر ماه قیمت‌گذاری شده است.
البته باید توجه داشت که با این تغییرات، حافظه مجازی رایگان گوگل برای کاربران بدون تغییر باقیمانده و همچنان ۱۵ گیگابایت است.
شرکت گوگل با این فعالیت‌ها می‌کوشد جایگاه خود را در بازار جهانی ابزارهای پردازش ابری مستحکم کند و به بزرگ‌ترین ارایه‌دهنده خدمات در این زمینه تبدیل شود. این اقدامات دیگر فعالان حوزه پردازش ابری را مجبور می‌کند تا هزینه استفاده از خدمات خود را کاهش دهند.