خدمات پردازش ابری کسب‌وکار اصلی علی‌بابا می‌شود

همکاران سیستم – «دانیل ژانگ» مدیرعامل علی‌بابا گفت مرکز توسعه خدمات پردازش ابری این شرکت در آینده نزدیک به «کسب و کار اصلی علی‌بابا» تبدیل می‌شود.

ژانگ در این خصوص توضیح داد: «ما اطمینان داریم هر یک از سازمان‌ها در آینده مبتنی بر فضای پردازش ابری فعالیت‌های خود را پیش می‌برند. ما بسیار خرسندیم زیرساخت‌های پردازش ابری را در عصر مدرن دیجیتال تاسیس کرده‌ایم و از تمام کسب و کارها پشتیبانی می‌کنیم».

او در ادامه تاکید کرد: «من فکر می‌کنم خدمات پردازش ابری … در آینده به کسب و کار اصلی شرکت علی‌بابا تبدیل خواهد شد».

به گزارش وب‌سایت cnbc این شرکت بزرگ چینی که در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت دارد در بخش خدمات پردازش ابری خود با سرعت قابل ملاحظه پیشرفت رد در سه ماه قبل از 30 سپتامبر 2018 موفق شد در این زیرمجموعه درآمد 5.67 میلیارد یوآنی معادل 820 میلیون دلاری را به دست آورد که این رقم نسبت به درآمد واحد خدمات ابری علی‌بابا در مدت مشابه سال قبل رشد 90 درصدی را نشان داد.

مرکز توسعه خدمات ابری علی‌بابا در مجموع موفق شد 7 درصد مجموع درآمدهای این شرکت بزرگ اینترنتی در فصل یاد شده را به دست آورد که این رقم برای سه ماهه مشابه سال قبل 5 درصد گزارش شده بود و روند مذکور نشان داد واحد خدمات پردازش ابری علی‌بابا در آینده می‌تواند پیشرفت‌های بیشتر داشته باشد.

ژانگ پیش از آنکه گزارش مالی مربوط به سه ماه قبل از اکتبر 2018 را منتشر کند، با خبرگزاری CNBC مصاحبه کرد و این توضیحات را داد.