بازار 791 میلیارد دلاری خدمات پردازش ابری در سال 2028

براساس آخرین بررسی‌های جدید مشخص شد ارزش بازار جهانی خدمات پردازش ابری تا سال 2028 میلادی به بیش از 791.48 میلیارد دلار می‌رسد که این رقم میانگین رشد سالانه 17.9 درصدی از هم اکنون تا آن زمان را نشان می‌دهد.

مرکز تحقیقاتی «فورچن بیزنس اینسایت» در گزارش جدید خود با عنوان «وسعت بازار خدمات ابری، بررسی میزان سهم شرکت‌ها و تحلیل تاثیرات ویروس کرونا 2028-2021» این خبر را منتشر کرد و تحلیل دقیق این بازار از نظر خدمات عمومی و اختصاصی، زیرساخت‌های به عنوان خدمات (IaaS)، پلتفرم‌های به عنوان خدمات (PaaS)، نرم افزارهای به عنوان خدمات (SaaS) و همچنین صنایعی که به صورت گسترده این خدمات را مورد استفاده قرار می‌دهند را ارائه کرد.

به گفته این مرکز تحقیقاتی، ارزش بازار جهانی خدمات پردازش ابری در مجموع طی سال 2020 میلادی 219 میلیارد دلار بوده که این رقم در سال جاری میلادی افزایش قابل ملاحظه خواهد یافت.

در این گزارش به شاخه جدیدی از سرویس‌های پردازش ابری موسوم به «خدمات ابری Omni» اشاره شد که در اصل چندین سرویس ابری را شامل می‌شود تا سازمان‌ها بتوانند داده‌های خود را در یک پلتفرم واحد تلفیق و ساده سازی کنند.

کارشناسان اعلام کردند به دلیل مزایای متعدد و پیشرو بودن روند بازار خدمات ابری، سرویس‌های Omni بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و پیش بینی می‌شود در سال‌های پیش‌رو به صورت گسترده از آنها استفاده شود.

منبع: globenewswire