خدمات پردازش ابری آمازون، مایکروسافت و گوگل؛ اولویت اول توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری

خدمات پردازش ابری آمازون، مایکروسافت و گوگل؛ اولویت اول توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری

همکاران سیستم- برآوردهای جدید نشان می‌‏دهد بخش زیادی از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری علاقه‌‏مند هستند برنامه‏‌ها و نرم‌‏افزارهایی طراحی کنند که با محیط‏‌های پردازش ابری گوگل، مایکروسافت و آمازون سازگار باشد.
شرکت پژوهشی فورستر دریافته است که تعداد قابل توجهی از توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاری در حال طراحی برنامه‏‌ها و نرم‏‌افزارهای تحت پردازش ابری هستند. حدود ۲۰ درصد از توسعه‏‌دهندگان نرم‏‌افزاری که در مطالعه فورستر شرکت کرده‏‌اند، گفته‌‏اند در حال طراحی برنامه‏‌ها و نرم‏‌افزارهای تحت پردازش ابری هستند.
بر اساس این گزارش، اکثر توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری علاقه‌‏مند هستند برای پلت‏فرم‏‌های پردازش ابری سه شرکت مایکروسافت، آمازون و گوگل برنامه طراحی کننند. ۶۲ درصد از پاسخگویان گفته‌‏اند به طراحی برنامه‏‌های سازگار با پلت‏فرم‌ای سی۲ (EC۲) آمازون علاقه زیادی دارند. ۳۹ درصد از توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری نیز نسبت به طراحی برنامه و نرم‌‏افزار برای پایگاه پردازش ابری ویندوز آزور ابراز علاقه کرده‌‏اند. کلود پلت‏فرم شرکت گوگل نیز انتخاب ۲۹ درصد از این توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزاری بوده است.
یافته‌‏های این مطالعه نشان می‌‏دهد عملیات پردازشی، سیستم مدیریت پایگاه‏‌های داده منطقی و ذخیره داده نیز از جمله مهم‌ترین حوزه‌‏های مورد علاقه برای توسعه‏‌دهندگان نرم‌‏افزاری است. ۴۸ درصد از توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزاری گفته‌‏اند پایگاه آزور مایکروسافت را برای طراحی سیستم‏‌های مدیریت پایگاه‌‏های داده منطقی ترجیح می‌‏دهند. ۴۵ درصد نیز برای این کار پایگاه آر دی اس (RDS) آمازون را انتخاب کرده‌‏اند. در مورد طراحی برنامه‏‌های ویژه عملیات ذخیره داده نیز ۴۳ درصد از توسعه‏‌دهندگان گفته‌‏اند خدمات وب آمازون را برای این کار ترجیح می‌‏دهند. پایگاه‏‌های پردازش ابری مایکروسافت و گوگل نیز به ترتیب نظر ۳۲ و ۳۱ درصد از آن‌ها را برای این کار به خود جلب کرده است.